Sparing bez Idana

Dzis o 17:00 na głównej murawie stadionu przy Roosevelta Górnik zagra sparing z LZS Leśnica. Rywal zabrzan występuje w III lidze, a ich trenerem jest Stanisław Wróbel, przez wiele lat broniący barw zabrzańskiego klubu. Już wiadomo, że w zespole z ekstraklasy nie zagra Idan Shirky. Powodem jest kontuzja uda, której piłkarz z Izraela doznał podczas jednego z treningów. Zdrowy pewnie wyszedłby na boisko. Shirky z każdym tygodniem prezentował się na zajęciach coraz lepiej, skutecznie zagrał też w meczu Młodej Ekstraklasy, kiedy strzelił dwie bramki. Adam Nawałka wystawił go kilka dni temu w pierwszej połowie meczu z Bełchatowem. O ile jednak Shirky - nawet jeżeli zaczyna przekonywać trenera do swoich umiejętności - nie miałby jeszcze większych szans na grę w meczu o punkty, o tyle dzisiejszy sparing będzie próbą generalną dla Prejuce Nakoulmy przed ligowym debiutem w barwach zabrzan.
Górnik z Lechią w Gdańsku zagra dopiero w poniedziałek, więc była okazja, by zagrać w reprezentacyjnej przerwie dwa mecze kontrolne. Stąd pomysł, by po spotkaniu z Bełchatowem zmierzyć się z mniej wymagającym rywalem, jakim jest właśnie Leśnica. Biorąc pod uwagę, że Nakoulma dołączył do zespołu "za pięć dwunasta", a trener wiąże z nim bardzo duże nadzieje, taki terminarz ligi, z możliwością zagrania dwóch spotkań testowych, jest Górnikowi na rękę. Trener Nawałka z pewnością będzie chciał dziś sprawdzić kilka wariantów gry w ofensywie, gdzie zagadek przed najbliższym meczem jest najwięcej. Czy Nakoulma zagra za kilka dni od pierwszej minuty i na jakiej pozycji? Kto w Gdańsku wyjdzie na „szpicy” - Daniel Gołębiewski czy Tomasz Zahorski? Ewentualnie, czy ten ostatni kolejny raz zagra na lewej stronie pomocy... - Nakoulma to dobry transfer. Najlepiej czuje się w bocznych rejonach boiska, zarówno na prawej, jak i lewej stronie - twierdzi trener Artur Płatek, pamiętający piłkarza jeszcze z czasów jego gry w Łęcznej. - Jeżeli nie będzie miał problemów zdrowotnych to Górnik będzie miał z jego gry dużo pożytku. Jedno jest dziś pewne. Piłkarza z takim „"gazem", operującego jednocześnie obiema nogami, dawno w Zabrzu nie było.
Mecz z Leśnicą będą mogli obejrzeć kibice. Można się spodziewać, że spora ich grupa chętnie zobaczy Nakoulmę w akcji. Tym bardziej, że najbliższy mecz ligowy zabrzanie zagrają przed własną publicznością dopiero 24 września o 13:30 - drugi raz w tym sezonie o tej porze - z Cracovią.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]