Nowy idol

Prejuce Nakoulma zagrał tylko kilkanaście minut w sparingu z Leśnicą, ale to wystarczyło, by otrzymał od kibiców największe brawa.
Zasiadając wśród fanów Górnika, można było odnieść wrażenie, że na trybuny pofatygowali się w dużej mierze dla Prejuce'a Nakoulmy. Napastnik z Burkina Faso był tematem przewodnim stadionowych dyskusji, choć w akcji pokazał się tylko w końcówkach połów. Z drugiej strony - nawet tak krótki występ wystarczył mu, żeby ożywić drużynę i... trybuny właśnie. Te w rewanżu nie szczędziły Nakoulmie braw.
Sam przegląd zabrzańskiej kadry długo - przynajmniej z perspektywy wyniku - wypadał korzystniej dla "pierwszego zespołu", na papierze zdecydowanie słabszego. Choć bramka to już zasługa piłkarzy będących na co dzień ważnymi elementami zabrzan. Mariusz Magiera idealnie zacentrował z rzutu wolnego na głowę Arkadiusza Milika, a ten nie dał szans Tomaszowi Kasprzikowi.
Wynik ustalił inny z zawodników mających chrapkę na miejsce na szpicy ataku, Daniel Gołębiewski. 24-latek popisał się bardzo precyzyjnym strzałem, czym zrehabilitował się za wcześniejsze pudło w sytuacji sam na sam. W ogóle pod względem skuteczności gospodarze mogli zaprezentować się lepiej. Swoje szanse zmarnowali m.in. Adam Banaś i Aleksander Kwiek.
- Nie ma co ukrywać, osiągnęliśmy wynik lepszy od naszej gry - przyznał Stanisław Wróbel, szkoleniowiec III-ligowca. - Przede wszystkim jednak bardzo się cieszę, że mogliśmy zmierzyć się z takim przeciwnikiem. Dla nas to świetny materiał szkoleniowy. Chłopcy mieli okazję zobaczyć chociażby, jak taki zawodnik z ekstraklasy się ustawia - dodał były napastnik klubu z Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]