Forum
 

Banaś: To są detale

- Biorę "na klatę" pierwszego straconego gola. Źle wybiłem piłkę, wprost pod nogi rywala - mówi Adam Banaś, kapitan Górnika Zabrze po meczu z Lechią Gdańsk. 

» Gorsze 1:5 z Gdańska sprzed roku czy 1:2 z poniedziałku?
- 1:2... Wtedy Lechia była lepsza w każdym elemencie. Taki wynik to wstyd, ale musieliśmy posypać głowy popiołem i przyjąć go z pokorą. Teraz? Przez 45 minut byliśmy lepsi, stworzyliśmy więcej okazji, w doliczonym czasie mieliśmy słupek, straciliśmy gola na 1:2 po jednak problematycznym karnym. Byliśmy po meczu wściekli.

» Statystyka straconych goli to przypadek czy prawidłowość?
- Jak patrzy się na to zestawienie, to trzeba się głębiej zastanowić... Faktem jest, że w pierwszych połówkach gramy lepiej, powiedziałbym "bardziej odpowiedzialnie taktycznie", "bliżej siebie". Spokojniej rozgrywamy piłkę, lepszy jest pressing.

» Który kosztuje sporo sił…
- Nie uważam, by zabrakło ich w Gdańsku. Pamiętajmy, że na boisku jest rywal, który też wyciąga wnioski. Lechia to kolejny przeciwnik, który zaczął po przerwie grać inaczej. Mieliśmy wtedy kłopot. Ale to są detale. Ktoś się odrobinę spóźni z kryciem, jedna czy druga decyzja jest podjęta zbyt późno.

» Bierze pan "na klatę" pierwszego straconego gola?
- Biorę. Źle wybiłem piłkę, wprost pod nogi rywala, któremu dodatkowo wyszedł kapitalny strzał. Był to jednak okres, kiedy piłka zbyt często "wracała" pod naszą bramkę. Wtedy o błąd zdecydowanie łatwiej. Kiedy są na boisku trudniejsze momenty i rywal zaczyna dominować, mamy kłopot z utrzymaniem się przy piłce, wybiciem go z rytmu... To też sztuka, by takie chwile przeżyć bez strat. Nam nie zawsze to wychodzi i dorobek całego meczu idzie z dymem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online