Łukasz Skorupski dostanie drugą szansę

Czy po świetnym występie w Portugalii w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy U-21 Łukasz Skorupski odzyska miejsce w pierwszym składzie Górnika Zabrze?
Łukasz Skorupski bronił w pierwszych 8 ligowych kolejkach i choć puścił 10 goli, nic nie wskazywało na to, by miał usiąść na ławie. Jednak jego notowania z każdym spotkaniem spadały. Sztab szkoleniowy miał nie tyle pretensje o stracone bramki, co o bardzo słabą komunikację z linią obrony. – W trakcie meczu on ma zaszyte usta – mówią trenerzy.
Skorupski, prawdopodobnie z racji skromnego stażu, boi się krzyknąć na defensorów. Dodatkowy problem to słaba gra nogami. Jego wykopy są niepewne, mało precyzyjne i wprowadzają wiele zamętu w grze obronnej. Przez złe wybicie Skorupskiego, Ślązacy stracili gola w sparingu z Rozwojem Katowice (2:3). Dlatego trener Adam Nawałka postanowił dokonać zmiany i z Koroną (0:2) między słupkami pojawił się Boris Pesković.
W minionym tygodniu Skorupski dał prawdziwy popis w meczu Portugalia – Polska U-21 (1:1). 20-latek pojawił pojawił się na boisku po czerwonej kartce dla Filipa Kurty. Zabrzanin zaliczył jednak prawdziwe wejście smoka. Na początek nie dał się pokonać z karnego Wilsonowi Eduardo, a później dokonywał w bramce jeszcze większych cudów, dzięki czemu Polacy wywalczyli cenny punkt. Na ile ten występ pomoże Skorupskiemu odzyskać miejsce w podstawowym składzie zabrzan? Co zrobi teraz Nawałka?
– Mamy dwóch równorzędnych bramkarzy, więc sprawa jest otwarta – mówi trener Górnika. Nieoficjalnie "PS" wie, że dla szkoleniowca bardzo ważna była reakcja Skorupskiego na decyzję o posadzeniu go na ławie. W spotkaniu młodzieżówki zawodnik pokazał, że ma charakter, a właśnie o to chodziło. Teraz Łukasz musi udowodnić na treningach, że potrafi być bardziej skoncentrowany i lepiej współpracować, zwłaszcza z parą środkowych obrońców.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]