Nawałka: Koncepcja musi być

- Nie mogę zdradzać, jakie błędy popełniamy. Byłoby to ujawnienie własnych słabości - mówi Adam Nawałka.
Po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa - tylko jeden punkt w czterech spotkaniach - nastroje w Górniku Zabrze nie są najlepsze. W minionym tygodniu doszło do spotkania Adama Nawałki z zarządem klubu. Rutynowego, bowiem podobne rozmowy odbywają sięco kilka dni. Jedna dawno nie rozmawiano po tak słabej serii zabrzan w ekstraklasie. - Z zarządem spotykamy się po każdym meczu i dyskutujemy o tym, jak poprawić grę zespołu. Nie są to żadne "trudne spotkania" - tłumaczy Adam Nawałka.
W piątek zabrzanie grali w Krakowie sparing z Cracovią. Tą samą, która kilkanaście dni temu wygrała 1:0 w Zabrzu o ligowe punkty. Mecz kontrolny wygrał Górnik 2:1.

Sparingowe zwycięstwo nad Cracovią pomoże przełamać złą passę w lidze?
- Wynik nie jest aż tak istotny. Ostatni okres potraktowaliśmy bardzo pracowicie, było kilka ciężkich treningów, dlatego w tym meczu ważne były przede wszystkim koncentracja i dyspozycja zawodników. Swoje zadanie wykonali solidnie, a całą grą kontrolna uważam za bardzo pożyteczną.

Ostatnio w klubie prowadził pan trudne rozmowy...
- Trudne rozmowy? Pierwsze słyszę. Z zarządem spotykamy się po każdym meczu. Zawsze przedstawiam swoją analizę meczu i wnioski. To wszystko wpływa później na mikrocykl przygotowawczy - zarówno jeśli chodzi o grę, jak i o personalia. Jest to więc spokojna, merytoryczna rozmowa.

Teraz dyskusje były mniej przyjemne, ze względu na ostatnie wyniki zespołu.
- Dla mnie to nie są trudne rozmowy. Jestem do nich zawsze przygotowany i bardzo je sobie cenię.

Ma pan już gotowe rozwiązania, by drużyna znowu zaczęła wygrywać?
- Oczywiście, koncepcja musi być. Między innymi na podstawie poprzednich meczów tworzę odpowiedni program. Cały czas prowadzimy też monitoring zawodników i mamy pełny obraz, dotyczący możliwości motorycznych i umiejętności piłkarskich prezentowanych w meczach. Podobnie jak kluczowego dla naszej ekipy przygotowania mentalnego.

Czego brakowało Górnikowi w poprzednich spotkaniach?
- Takie kwestie zawsze pozostawiam dla siebie i dla drużyny, ponieważ jest to bardzo konkretna analiza najważniejszych czynników, czyli taktyki. Nie mogę zdradzać tego, jak ona wygląda i jakie błędy popełniamy. Byłoby to ujawnianie własnych słabości.

Zajmowane obecnie miejsce w tabeli pana zadowala?
- Przed sezonem zarząd klubu wyznaczył nam cel na poziomie ósmego-dziesiątego miejsca i tutaj nic się nie zmieniło. W tej chwili jesteśmy na dziesiątej pozycji, a walka o stabilne miejsce rozpoczęła się już na starcie rozgrywek. Uważam, że grając zespołowo na najwyższych obrotach, jesteśmy w stanie bić się o punkty z każdym. Niezwykle ważne jest trafienie z dyspozycją zawodników w każdym meczu. O to się staramy i właśnie to jest moją misją.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]