Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Adam Nawałka (trener Górnika): - Gratuluję Grzegorzowi tego sukcesu. Fakt, że nie wystąpiliśmy w najsilniejszym składzie nie jest absolutnie żadnym usprawiedliwieniem naszej porażki. Rywale zagrali niesłychanie ambitnie, a po zdobyciu bramki dostali jeszcze wiatru w plecy i przejęli inicjatywę. W końcówce udało nam się wypracować kilka sytuacji, ale nie zdołaliśmy ich wykorzystać. Właśnie fatalna skuteczność zadecydowała o naszej przegranej. Nie chciałbym na gorąco, bezpośrednio po meczu dokonywać analizy tej porażki. To spotkanie podsumujemy i wyciągniemy odpowiednie wnioski po powrocie do Zabrza. Muszą przyznać, że kilku zawodników Gryfa wpadło mi w oko, ale nie razie powstrzymam się z podawaniem ich personaliów.

Grzegorz Niciński (trener Gryfa): - Kiedy rozpoczynałem niedawno trenerską przygodę nie przypuszczałem, że już po kilku miesiącach będą miał zaszczyt siedzieć przy jednym stole na konferencji prasowej z trenerem Nawałką, a prowadzony przeze mnie zespół będzie grał jak równy z równym z Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze. Wielkie brawa dla mojej drużyny, która włożyła w to spotkanie mnóstwo zdrowia i ambicji. Mieliśmy w tym meczu momenty lepsze i gorsze, ale zakończenie było dla nas niezwykle szczęśliwe. Czekamy na kolejnego rywala i mamy nadzieję, że będzie nim Lech Poznań. Ćwierćfinałowa konfrontacja odbędzie się dopiero w przyszłym roku, a teraz musimy skoncentrować się na trudnych meczach o punkty w III lidze. Cieszy nas fakt, że na zawodników czeka spora premia, ale powtarzam - pieniądze nie grają. Wychodząc na boisko trzeba najpierw myśleć o zwycięstwie, a dopiero później o kasie. Dla moich piłkarzy sam fakt gry z zespołami z ekstraklasy jest wielką frajdą i możliwością promocji. Takie spotkania nie zdarzały im się zbyt często, aczkolwiek wierzę, że niedługo niektórzy z nich regularnie będą grywać w T-Mobile Ekstraklasie.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]