Policja sprawdziła stadion Górnika

Podczas gdy Adam Banaś prosił kibiców Górnika o wsparcie z trybun, przedstawiciele policji sprawdzali stan bezpieczeństwa na zabrzańskim stadionie.
Choć w Zabrzu wszystko podporządkowane jest pod piątkowe derby, to na rytm wczorajszego dnia spory wpływ musiał mieć jeszcze mecz z Gryfem Wejherowo. Tę część zawodników, którzy w nim uczestniczyli, czekały rozruch i odnowa biologiczna. Pozostali z kolei - a więc grupa, z której pochodzić ma większość nazwisk, jakie przeciwstawią się Ruchowi Chorzów - odbyła trening wyrównawczy. Kadrę Górnika na spotkanie z Ruchem trener Adam Nawałka poda po dzisiejszych popołudniowych zajęciach. Tak wyselekcjonowana grupa wyjedzie zaraz potem na przedmeczowe zgrupowanie.
Kiedy jutro zespół na nowo zawita na Roosevelta, zastanie tam komplet widzów, co jednak przy przebudowanym zabrzańskim stadionie oznacza jedynie 3031 osób. Pytanie, czy podczas meczu Górnik - Ruch będzie je słychać? Przypomnijmy, już od jakiegoś czasu fani Górnika - sprzeciwiający się „zaostrzeniem przez policję represji wobec sympatyków futbolu" - swojej drużyny nie dopingują. - To nam nie pomaga, dlatego apeluję, aby wspierali nas swoim dopingiem. Przynajmniej w takim meczu jak Wielkie Derby Śląska... Liczę na nich i zapewniam, że postaramy się im odwdzięczyć dobrą postawą na boisku - podkreślił Adam Banaś, kapitan zabrzan. Ba, na tym, by w piątek w Zabrzu nie dominowała cisza, zależy również chorzowianom. - Mam nadzieję, że kibice staną na wysokości zadania - zaznaczył Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Ruchu. To, czy prośby wpłyną na sympatyków Górnika, okaże się dzisiaj, kiedy to przekonywać ich do zmiany decyzji mają także władze klubu.
Dodajmy, że gdy kapitan Górnika apelował do kibiców, a było to około godziny 14:00, zabrzański obiekt (a raczej to, co z niego zostało) wizytowali akurat przedstawiciele policji. - Sprawdzili drogi dojścia, drogi rozejścia czy system monitoringu - relacjonował Tomasz Milewski, dyrektor ds. administracji i bezpieczeństwa klubu. Opinia, jaką wspomniana delegacja wystawiła poziomowi bezpieczeństwa na Roosevelta, była pozytywna. Pojawiło się co prawda kilka uwag, ale do piątku po wszystkich niedociągnięciach nie ma być już śladu.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online