Bracia Boris i Michal Peskoviciowie staną naprzeciwko siebie. Przegrany stawia kolację

Starszy, Boris, broni w Górniku Zabrze. Młodszy, Michal, strzeże bramki Ruchu Chorzów. Dziś słowaccy bracia Pesković zapomną, że są rodzeństwem. Który z nich zatriumfuje w 95. derbach Śląska?
Przyrodni bracia (każdy od innej matki) założyli się o wygraną. Przegrany stawia kolację we wskazanej przez zwycięzcę restauracji. 

- Kuchnia dowolna, może być polska lub słowacka. Jeśli wygra Górnik, to na stole muszą znaleźć się bryndzowe haluszki, czyli kopytka z serem, za którymi przepadam - zapowiada Boris Pesković.

Do tej pory zagrali przeciwko sobie tylko raz. Przed trzema laty górą był Boris. Jego Górnik wygrał wtedy 1:0 z Polonią Bytom. Michal ten występ zapamiętał do końca życia, bo dał się pokonać strzałem z 60. metrów!

- Tomek Hajto zamknął oczy i strzelił z połowy boiska - opowiada bramkarz Górnika. - A że "młotek" ma w nodze, to piłka wpadła do siatki. Michal był zły, pocieszałem go. Teraz też musi uważać, bo w Górniku jest kilku chłopaków z "młotkiem" w nodze.

Przyjedzie ojciec

Do Polski Michal trafił dzięki rekomendacji brata. Wiosną 2008 roku Boris polecił go do Polonii Bytom, gdzie trenerem był wtedy Michał Probierz. - Brat był za darmo, bo nie przedłużył umowy z FC Zion Zlate Moravce - przypomina Boris.

Na derby do Zabrza przyjedzie ojciec obu bramkarzy, Miroslav, a wraz z nim liczne grono znajomych ze Słowacji.

- Spotkanie przed trzema laty, Polonii z Górnikiem, tata oglądał w telewizji, bo kibice nie mogli wejść na stadion - wspomina Boris. - Nie było wtedy atmosfery. Czułem się tak, jakbym był na sparingu, a nie na meczu Ekstraklasy.

Wymienimy się koszulkami

Starszy z braci Pesković nie ma wątpliwości, która drużyna zwycięży w 95. derbach Górnego Śląska.

- Górnik! - twierdzi pewnym głosem. - Potrzebujemy punktów, a poza tym Ruch musi wiedzieć, kto tu panuje. Przed meczem przybiję z bratem "piątkę", a po jego zakończeniu koniecznie musimy wymienić się koszulkami. Żeby została nam pamiątka na stare lata - kończy bramkarz Górnika Zabrze.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]