Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Trener Ruchu Waldemar Fornalik: - Moim piłkarzom należą się gratulacje za dobry mecz i zwycięstwo. Spotkanie miało dwie różne części. W pierwszej dominował Górnik, a nam trudno było konstruować składne akcje. Dobrze, że skończyło się do przerwy tylko wynikiem 0:1. W szatni powiedzieliśmy sobie, że mecz musi się diametralnie zmienić i drużyna świetnie zareagowała w drugiej połowie. Nie będę mówił o niewykorzystanych sytuacjach, bo wszyscy je widzieli. Wywozimy trzy bardzo cenne punkty, zdobyte w prestiżowym spotkaniu.

Trener Górnika Adam Nawałka: - Przegraliśmy mecz, który był pod naszą kontrolą do momentu zdobycia przez Ruch pierwszego gola. W nasze poczynania wkradł się później totalny chaos. Moi piłkarze chcieli jak najszybciej odrobić straty i w efekcie oddaliśmy środek pola rywalom. Wiedzieliśmy, że siła Ruchu leży w szybkości jego napastników, którą w pierwszej połowie udało się zniwelować właśnie w środku boiska. Przy stanie 1:1 zabrakło konsekwencji, by dalej grać swoje i Ruch przejął inicjatywę. Ta przegrana bardzo nas boli, ale nie ma mowy o opuszczaniu głowy i od soboty zaczynamy się przygotowywać do kolejnego ligowego meczu.