Fakt: Ruch zwolnił trenera Górnika

95. Wielkie derby Górnego Śląska dla Ruchu. O wygranej "Niebieskich" zdecydowały dwa gole w drugiej połowie. Wygrana chorzowian w Zabrzu oznacza zwolnienie z Górnika trenera Adama Nawałki - uważa dziennik "Fakt".
To był mecz był o być albo nie być dla szkoleniowca Górnika. Po porażce z Cracovią w dziewiątej kolejce trener zabrzan dostał od działaczy ultimatum zdobycia co najmniej czterech punktów w spotkaniach z Polonią Warszawa i Ruchem Chorzów. Do wypełnienia tego zadania potrzebna była wygrana w wielkich derbach Górnego Śląska.
Grający o „głowę” trenera piłkarze z Zabrza zaczęli nawet ze sporym animuszem, werwą i ambicją, a efektem był szybko zdobyty gol. Obrońca Ruchu Piotr Stawarczyk tak fatalnie interweniował w swoim polu karnym, że dotknął piłki ręką, a sędzia Tomasz Musiał bez wahania wskazał na jedenastkę. Jej pewnym egzekutorem okazał się Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso był zresztą najlepszym zawodnikiem śląskich derbów. Z przodu harował za dwóch i to po jego akcjach pod bramką chorzowian było gorąco. Nie miał jednak wsparcia kolegów.
Po przerwie obraz gry uległ kompletnej zmianie, a inicjatywę przejął Ruch. Najpierw wyrównał Marek Szyndrowski, dla którego było to pierwsze trafienie w karierze w ekstraklasie, a potem pod bramką Górnika kotłowało się co kilkadziesiąt sekund! Zwycięski gol dla Ruchu wisiał na włosku. Ostatecznie zdobył go w końcówce spotkania Arkadiusz Piech.
Od poniedziałku Górnik ma mieć nowego szkoleniowca. Na giełdzie trenerskiej padają nazwiska Pavla Hapala i byłych piłkarzy Górnika: Jerzego Brzęczka oraz Dariusza Dźwigały.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]