Co powie prezydent?

Prawdopodobnie dziś zapadnie ostateczna decyzja w sprawie dalszej pracy na Roosevelta Adama Nawałki.
Tak złej passy Górnik nie miał od jesieni 2008 roku. Wtedy, prowadzony najpierw przez Ryszarda Wieczorka, a potem przez Henryka Kasperczaka, też jesienią zawodził, by wiosną kolejnego roku spaść z ligi. W tej chwili licznik meczów bez wygranej wynosi siedem. Sześć w lidze (cztery przegrane) i jeden w Pucharze Polski. Zabrzanie w ekstraklasie nie wygrali od sierpnia, kiedy pokonali Lech 2:1. O ile jeszcze pierwsze mecze bez wygranej nie były najgorsze (Lechia i ŁKS), to z każdym kolejnym Górnik staczał się coraz niżej.

Oczy na urząd
- Trzeba być ślepym, by nie widzieć, co się dzieje. Jeżeli takie mecze jak z Gryfem i Ruchem nie spowodują, że dojdzie do zmian, to pytanie - kiedy? - pytała w piątkowy wieczór jedna z wielkich gwiazd Górnika sprzed lat.
Co w tym tygodniu wydarzy się w Zabrzu? Zarząd spotka się z trenerem Adamem Nawałką jutro. Tak dzieje się na Roosevelta zawsze, po każdej kolejce ligowej. Uznano, że nie ma sensu spotkania przyspieszać. A to dlatego, by mieć dzień na wypracowanie stanowiska przez zarząd i właściciela klubu. Tym razem może być bowiem mowa o rozstaniu z trenerem oraz jego asystentami. Decyzja powinna zapaść z kolei dziś, a dobrze wtajemniczeni jednoznacznie wskazują na budynek urzędu miasta, w końcu właściciela większościowego spółki.
Trener Nawałka od zawsze ma bardzo silne poparcie prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik. Trudno nie oddać szkoleniowcowi, że to pod jego kierunkiem Górnik wrócił do ekstraklasy, a poprzedni sezon skończył na szóstym, najwyższym od lat miejscu. Tylko, że trudno żyć historią, a Górnik w obecnej dyspozycji jest jednym z kandydatów do spadku. Trudno dziś wskazać zespół prezentujący się w lidze gorzej i równie mało skuteczny.

Kandydat Piotrowicz
Potrzebę zmiany dostrzega praktycznie całe kierownictwo Górnika. Można wręcz zaryzykować twierdzenie, że gdyby nie zdanie prezydent Zabrza, trener Nawałka już nie pracowałby w klubie. Przynajmniej od kilku dni, czyli przegranej w Wejherowie. Pomysł, by do meczu z Ruchem już nowy trener miał przygotować, a raczej nastawić zespół, był bardzo realny. Ostatecznie postanowiono poczekać. Prezydent Zabrza w przerwie meczu z Ruchem bardzo zadowolona, zaraz po końcowym gwizdku opuściła stadion. I usłyszała od jednego z legendarnych zawodników, że zmiana jest konieczna.
Jeżeli uda się przekonać Małgorzatę Mańkę-Szulik, to jutro w Zabrzu dojdzie do zmiany. Górnika nie stać dziś na zatrudnianie nowych szkoleniowców, więc zmiennikiem Adama Nawałki zostałby ktoś z duetu Marek Piotrowicz - Andrzej Orzeszek, ze wskazaniem na tego pierwszego. Piotrowicz ma odpowiednie papiery i zna zespół. Czas, a przede wszystkim wyniki, miałyby pokazać, na ile byłoby to tymczasowe rozwiązanie.

Bez podania ręki
Tym bardziej, że uważni obserwatorzy dostrzegli, jak po dokonywanych zmianach trener Nawałka nie podał ręki najstarszym zawodnikom w zespole, Aleksandrowi Kwiekow i Michałowi Bembnowi. Przypadek? Po meczu z Gryfem do A-klasy zostali odesłani między innymi Paweł Thomik i Piotr Gierczak. Gra w tym zespole także Michal Gasparik. Szkoleniowiec uważa, że kolosalny wpływ na postawę zespołu miały letnie zmiany kadrowe, ze wskazaniem na odejście do Polonii Roberta Jeża.
Otoczenie prezydent Zabrza przypomina, że trzy lata temu zmiana trenera w trakcie rundy jesiennej nie uratowała drużyny. Władze klubu widzą jednak, że obecny układ z każdym meczem doprowadza zespół do strefy spadkowej, bez wielkiej nadziej, że cokolwiek zmieni się na lepsze i trudno dziś znaleźć na Roosevelta kogokolwiek, kto oficjalnie i głośno powiedziałby, że trener Nawałka powinien wciąż pracować w klubie. W piątek Górnik gra z Jagiellonią o 18:00. Z kim na trenerskiej ławce?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]