Urząd miasta rządzi Górnikiem?

Adam Nawałka pozostaje trenerem ekipy z Roosevelta. Do końca sezonu. Takie ustalenie zapadło wczoraj w... urzędzie miasta w Zabrzu.
Kiedy trener Adam Nawałka wyprowadzał piłkarzy na popołudniowy trening był już pewny, że pozostanie na swoim stanowisku. Kilkadziesiąt minut wcześniej skończyło się spotkanie w urzędzie miasta, podczas którego właściciel większościowego pakietu akcji spółki, czyli gmina Zabrze, podjęła decyzję o dalszej pracy trenera na Roosevelta. 

Najważniejszy sojusznik
To było gorących kilkadziesiąt godzin, a może wręcz kilka dni, w życiorysie trenera. Najpierw przegrana w Pucharze Polski z III-ligowym Gryfem Wejherowo, potem porażka w derbach z Ruchem w Zabrzu. Po tym ostatnim meczu - siódmym bez wygranej z rzędu w wykonaniu zabrzan - przyszłość trenera, przynajmniej dla członków zarządu i wielu obserwatorów spotkania z „Niebieskimi" stanęła pod dużym znakiem zapytania. Pewnie nawet straciłby pracę, gdyby... Na Górniku mówiono wprost, że trener ma jednego, za to najważniejszego zwolennika, czyli panią prezydent Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik, która wczoraj nie pozostawiła żadnej wątpliwości - Adam Nawałka nadal ma pracować z zespołem.

Z urodzinowym ciastem
Trener pojawił się wczoraj w klubie z urodzinowym ciastem. W niedzielę skończył 54 lata. Były życzenia, a potem delegacja klubu (Tomasz Młynarczyk, Andrzej Orzeszek i Krzysztof Maj) pojechała do urzędu miasta. Trener pojawił się tam nieco później, w sumie rozmawiano mniej więcej trzy godziny. - Trener przedstawił diagnozę obecnej sytuacji i sposoby efektownego wyjścia z impasu. Analiza była rzetelna i do zaakceptowania. Teraz oczekujemy przełożenia jej na wyniki. Górnik musi zacząć zdobywać punkty, bo sytuacja w tabeli jest coraz gorsza - tyle powiedział wczoraj prezes Tomasz Młynarczyk.
Na spotkaniu padły argumenty - ze strony trenera - że zespół po letnim odejściu kilku piłkarzy nie ma takiego potencjału sportowego, by przez 90 minut i w każdej kolejce walczyć na równym poziomie z zespołami dysponującymi lepszymi kadrami. W drużynie nie ma podziałów, wszyscy chcą wygrywać, ewentualnie zimą trzeba pomyśleć o wzmocnieniach...

Jednym głosem
Władze miasta apelowały, by wszyscy mówili jednym głosem, bowiem sytuacja, kiedy w świat wysyłany jest sygnał, jakoby w najważniejszych sprawach strony mają różne zdanie, nie działa pozytywnie na piłkarzy i atmosferę wokół klubu. Nie stawiano więc żadnego ultimatum; władze miasta chciały, by trener mógł pełnić swoje obowiązki w spokoju, przynajmniej do końca tego sezonu. Tak długo obowiązuje zresztą obecny kontrakt szkoleniowca z Górnikiem. - Zgodzę się z tym, że spokój jest potrzebny. Jeżeli obecny układ ma nadal obowiązywać, to w tej chwili stabilizacja jest nam wszystkim potrzebna. Oby pomogła zacząć wygrywać i przesuwać się w górę tabeli - dodał prezes Młynarczyk.
Adam Nawałka wieczorem zaczął przygotowania do piątkowego meczu z Jagiellonią Białystok. Górnik zagra to spotkanie przed własną publicznością.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]