Forum
 

Kto za Marciniaka?

Choć zabrzanie z Podbeskidziem grają już za dwa dni, to wczorajszy, świąteczny dzień piłkarze mieli wolny.
Przygotowania do meczu z beniaminkiem zaczęły się jednak już w poniedziałek, a podstawowe pytanie dotyczące wyjściowej jedenastki dotyczy pomysłu na zastąpienie pauzującego w piątek za kartki Adama Marciniaka. 

Jeszcze kilka tygodni Marciniak miał pewne miejsce na lewej obronie, korzystając z tego, że od drugiej kolejki problemy zdrowotne miał Mariusz Magiera. Teraz - wszystko na to wskazuje - Magiera na dłużej wrócił do wyjściowej jedenastki. Przeciwko Jagiellonii zagrał na "swojej" lewej obronie i wypadł bardzo poprawnie. Cała defensywa zabrzan zebrała dobre noty, a "Magic" był bliski dwóch asyst. Po jego dośrodkowaniu w doskonałej sytuacji był Michał Pazdan, a drugą bramkę i błąd Skerli poprzedziła kolejna wrzutka Magiery.

Adam Marciniak został przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika, gdzie grał praktycznie cały poprzedni sezon. Co teraz? Najwięcej będzie zależało od tego, czy Adam Nawałka zdecyduje się na rozbicie środkowych obrońców Adam Danch - Michał Pazdan. Ten drugi byłby naturalnym zmiennikiem Marciniaka w drugiej linii. Wtedy do wyjściowej jedenastki musiałby wrócić Adam Banaś, w piątek posadzony przez trenera na ławce rezerwowych. Tylko na jeden mecz? Jeżeli jednak trener nie będzie chciał zmieniać tego, co tak dobrze ostatnio funkcjonowało, to można się spodziewać zmiany na... prawej pomocy, skąd w miejsce Marciniaka pewnie zostałby przesunięty Mariusz Przybylski.

Mecz z Jagiellonią był dopiero drugim w tym sezonie, w którym Górnik nie stracił gola. Z kolei spotkanie z Podbeskidziem ma być potwierdzeniem, czy najgorsze - dwa miesiące bez wygranej - faktycznie jest już poza Górnikiem. Co ciekawe zabrzanie zagrają z "Góralami" dwa razy w ciągu tygodnia. 11 listopada, kiedy liga ma przerwę na mecze reprezentacji obie jedenastki mają spotkać się w Cieszynie w grze kontrolnej. Będzie to ostatni sprawdzian Górnika przed kolejnym wyjazdem, na mecz z Wisła w Krakowie. Na Roosevelta piłkarze pojawią się dopiero 26 listopada, kiedy o 15:45 zagrają z Zagłębiem Lubin.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online