Magiera: Potrzeba świeżości

Rozmowa z Mariuszem Magierą, obrońcą Górnika po meczu sparingowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
» W takich warunkach chyba aż miło grać.
- Rzeczywiście. Słoneczko, ładna pogoda, aż chciało się grać. Myślę, że w pierwszej tercji gra obu zespołów wyglądała najbardziej stabilnie. Podbeskidzie wystąpiło od początku w zasadzie w zestawieniu ligowym. Strzeliło gola po - nie ukrywam - moim błędzie. 

» Ale kolejne "dwa słowa" należały już do was.
- Później, kiedy zawodnicy na boisku się "tasowali", grało się już nieco inaczej. Na pewno miało to wpływ na przebieg gry. Myślę, że w drugiej i trzeciej tercji byliśmy nieco lepsi. Udało się strzelić dwa gole i wygraliśmy zasłużenie.

» Od kilku dni trenował z wami nowy zawodnik, Słoweniec Dragan Jelić. Jak to chłopak?
- Przede wszystkim bardzo spokojny, jak każdy obcokrajowiec, który przychodzi do zespołu. Oczywiście nie mnie go oceniać, bo od tego jest trener, ale myślę, że pokazał duże umiejętności. Potrafi strzelać i asystować. Myślę, że - podobnie jak Prejuce Nakoulma, który dołączył do nas stosunkowo niedawno - jest w stanie wnieść w naszą grę nieco świeżości. My bardzo tego potrzebujemy. Od dłuższego czasu gramy właściwie w tym samym układzie, a przypomnę, że latem kilku piłkarzy odeszło.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]