Tylko cierpliwość

Pomocnikowi Górnika latem kończy się kontrakt z klubem, jednak nie ma pojęcia gdzie będzie grał w przyszłym sezonie.
Rafał Kaczmarczyk trafił na Roosevelta zimą ubiegłego roku. W Górniku nastąpiła zmiana sterów, przynajmniej na początku powiało nadzieją zmiany na lepsze. Kaczmarczyk podpisał kontrakt z klubem na 1,5 roku, co znaczy, że za dwa miesiące będzie wolnym zawodnikiem. Czy oznacza to pożegnanie z Zabrzem? - Nie wiem. Odpowiem banałem, ale teraz naprawdę myślę tylko o tym, by dograć ten sezon do końca, utrzymać się z Górnikiem w lidze, co możemy sobie zapewnić już po meczu z KSZO i zagrać jeszcze kilka dobrych, wygranych spotkań. Wiem jaka jest sytuacja na rynku. Najlepsze kluby są nasycone piłkarzami. Nie podejrzewam na przykład, by Groclin kupował latem kilku kolejnych piłkarzy. Może Lubin, może beniaminkowie... To tylko gdybanie. Żadnych konkretów nie było, tak samo jak nie wiemy co stanie się w Górniku. Na razie jest - niestety - bez zmian i na tym niech zostanie - twierdzi piłkarz, dodając, że gdyby jednak były kluby zainteresowane pozyskaniem dobrych piłkarzy, to ich działacze jak najczęściej powinni przyjeżdżać do Zabrza. - Mówię to z czystym sumieniem. Jeżeli ktoś potrzebuje solidnego obrońcę, pomocnika, czy napastnika, to na pewno znajdzie go w Zabrzu. Tutaj każdy trening i gierka stoją na poziomie, którego nie musimy się wstydzić. Podejście piłkarzy do tego co robią jest w pełni profesjonalne. Nie wiem co stanie się z tą drużyną, ale naprawdę byłoby szkoda, gdyby zespół w tym składzie przestał istnieć. Tutaj jest materiał naprawdę na bardzo dobre granie. Dlatego czekamy, w którą stronę pójdzie klub - uważa Kaczmarczyk.

Górnik tymczasem w minionej kolejce przegrał gładko w Krakowie z Wisłą. Po serii wcześniejszych dobrych spotkań pojawiły się opinie, że przy nieco większym dorobku punktowym zabrzanie mogliby walczyć nawet o puchary. - Nie można popadać ze skrajności w skrajność. Ten wynik nie zmienia mojej opinii, że Górnik gra bardzo solidną piłkę. Taki mecz się zdarza. Szybko straciliśmy bramkę, myślę, że podziałała na nas ta porażka jak zimny prysznic. Do Wisły nam jednak wielebrakuje. Ogranizacyjnie i piłkarsko. Jeżeli oni przeżywają kryzys, a pojawiły się takie głosy, to chciałbym mieć taki kryzys.

Kaczmarczyk w tym roku strzelił trzy bramki. Dwie z nich w spotkaniu z Pogonią Szczecin, wygranym przez Górnika 9-0. Skoro ta sama Pogoń w minionej kolejce pokonała na wyjeździe KSZO...

- Chciałbym wygrać wysoko, ale bądźmy realistami. Taki mecz nie zdarza się co kilka tygodni, tylko raz na... czterdzieści lat. Najtrudniej będzie do pierwszej bramki i trzeba być cierpliwym. KSZO większość bramek traci w drugiej połowie. Mamy świadomość, że trzy punkty w tym meczu praktycznie zapewniają nam utrzymanie. To dużo, biorąc pod uwagę, że jest jeszcze miesiąc rozgrywek przed nami, a połowa ligi wciąż nie może spać spokojnie. Co będzie potem? Gra na większym luzie, ale też pod większą presją. Wiadomo, że zawsze znajdą się "życzliwi", którzy wiedzą swoje i jeżeli zdarzy się wpadka w meczu z teoretycznie słabszym zespołem, pojawią się różne komentarze. Tymczasem powtórzę to co mówił trener Kaczmarek, który w końcu walczy z Groclinem o najwyższą stawkę. Pokonał całą górę tabeli, a teraz bardziej obawia się spotkań z zespołami zagrożonymi spadkiem, które na "papierze" Groclin powinien pokonać bez większego problemu - uważa Kaczmarczyk, którego zapytaliśmy jeszcze o jego typy na rozgrywających reprezentacji Polski. - Jak najbardziej swoją szansę powinien dostać Mirek Szymkowiak. Obok niego szukałbym piłkarza, który przejąłby większy ciężar zadań defensywnych. Zdebel i Burkhardt? Nie komentuję.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]