Kapitan Górnika poza składem

Adam Banaś ma coraz niższe notowania w Górniku Zabrze. Banaś w meczu z Wisłą Kraków znów usiądzie na ławce.
Wiosną 2009 roku, po przyjściu do Górnika, Banaś przeżył najlepszy okres w swojej karierze. Strzelił 4 gole, a klub zablokował jego transfer do Lecha Poznań. Nikt nie wyobrażał sobie śląskiej jedenastki bez 27-letniego wówczas stopera. Dziś dla Banasia nie ma miejsca w składzie. Po słabym występie z Ruchem (1:2) wypadł z gry. Z powodu kartkowej absencji Adama Marciniaka wrócił na mecz z Podbeskidziem (1:1), ale znowu zawalił gola. Nieoficjalnie wiemy, że w spotkaniu z Wisłą parę środkowych obrońców mają stanowić Michał Pazdan i Adam Danch. Po prostu obaj są w lepszej formie. – Dwa lata temu zachwycaliśmy się Banasiem, bo strzelał gole – mówi były gracz Górnika, Andrzej Iwan.
– Wówczas przymykaliśmy jednak oko na grę w destrukcji. Dziś patrzymy na to i widzimy, że zawodnik ma kłopoty szybkościowe. Powinien to nadrobić rutyną, umiejętnością ustawiania się i przewidywania sytuacji na boisku, ale tak się nie dzieje. Wychodzą jego braki i w składzie robi się dla niego za ciasno. W ogóle cały ten sezon nie jest dla Banasia udany – ocenia Iwan.
Przy Roosevelta z jednej strony chwalą piłkarza za charakter i za to, że nawet siedząc na ławce potrafi być wsparciem dla kolegów. Z drugiej strony potwierdzają spostrzeżenia Iwana. W tej chwili kapitan Górnika mógłby liczyć na występ jedynie w przypadku kontuzji Dancha bądź Pazdana. Sam zainteresowany nie poddaje się i na treningach walczy o drugą szansę. – Szybki już nie będzie, ale piłkarskiej inteligencji może mu przybyć – podsumowuje Iwan.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]