Przegląd Sportowy: Pazdan pewniakiem w obronie Górnika

Od byłego kadrowicza Michała Pazdana, trener Adam Nawałka zaczyna ostatnio ustalanie składu defensywy Górnika Zabrze. Pazdan, do spółki z Adamem Danchem, mają pokierować obroną Górnika Zabrze w najbliższym meczu z Wisłą.
– Ostatnio gram dobrze, bo robię to co lubię. Wreszcie występuję na pozycji, na której czuję się znakomicie, czyli na środku obrony, względnie jako defensywny pomocnik. Wcześniej byłem ustawiany na boku obrony, ale już powiedzieliśmy sobie z trenerem, że to był błąd – wyjaśnia Pazdan.
Do niedawna można było mieć wątpliwości, czy obrońca jeszcze odżyje w Górniku. Latem przeżywał kryzys. Szkoleniowcy tłumaczyli, że myślami jest już w Śląsku, który złożył mu ofertę, a potem słowami trenera Oresta Lenczyka wdeptał go w ziemię. – Faktycznie okres słabszej postawy zbiegł się z tym zamieszaniem wokół Śląska. Dla mnie dziwne było to, że wrocławianie podjęli temat, a potem zaczęli udawać, że ich nie interesuję. Słów Lenczyka nie będę komentował, bo sam sobie propozycji nie złożyłem. Dziś, kiedy odzyskałem radość grania, już nie zaprzątam sobie głowy innymi sprawami. W Górniku jestem pięć lat. W zimie będę musiał zdecydować, czy dalej być w Zabrzu, czy też zmienić otoczenie (piłkarz ma kontrakt ważny do 30.06.2012 roku – przyp. red.). To na pewno będzie trudna decyzja, więc na razie skupiam się na meczu z Wisłą. W Krakowie, choć nie mamy już tej siły ofensywnej co wiosną, możemy sprawić niespodziankę. Rywal zagra bez Meliksona, Małeckiego i Sobolewskiego, który jest sercem tej drużyny – kończy obrońca.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]