Górnik z Wisłą w szczęśliwych strojach

Piłkarze Górnika Zabrze w niedzielnym meczu ekstraklasy zagrają w Krakowie przeciwko Wiśle w obecności półtora tysiąca swoich kibiców, ubrani w mające przynieść szczęście biało-niebieskie stroje.
Drużynę gospodarzy poprowadzi w roli trenera Kazimierz Moskal, który zawodniczą karierę kończył w zabrzańskich barwach, a niedawno zastąpił zwolnionego Holendra Roberta Maaskanta. 

Zajmujący 12. miejsce w tabeli Górnik ma zdobyć w tym roku w sumie 20 punktów. Taki cel przed zespołem wyznaczył nowy prezes klubu Artur Jankowski. Na razie podopieczni Adama Nawałki (byłego gracza Wisły) zgromadzili 14 punktów, a czekają ich jeszcze spotkania z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław i Widzewem Łódź.

Zabrzanie w Krakowie po raz pierwszy w tym sezonie zagrają w białych koszulkach i niebieskich spodenkach. Grając w takich strojach 30 kwietnia pokonali wiślaków na ich stadionie 2:0. Krakowianie przegrali ostatnio na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, którego piłkarze grali również ubrani na biało-niebiesko.

"Wisła doznała ostatnio kilku bolesnych porażek, po których nastąpiła zmiana trenera. Mam nadzieję, że reprezentacyjna przerwa w rozgrywkach lepiej wpłynęła na nasz zespół. Pojedziemy na mecz zmobilizowani do gry o komplet punktów. Jak tego dokonać, pokazało wcześniej Podbeskidzie, które po mądrej grze wygrało w Krakowie 1:0" - powiedział dyrektor sportowy Górnika Andrzej Orzeszek.

Krakowski klub przyznał gościom 1500 biletów i wszystkie znalazły nabywców.

źródło: PAP



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]