Artur Jankowski chce dobrej gry Górnika

- Chciałbym, żeby do końca tej rundy drużyna zdobyła 20 punktów. To trudne zadanie, ale jak się uda, runda wiosenna będzie dla nas spokojniejsza - mówi Artur Jankowski, prezes Górnika Zabrze. 

Jaki jest stan finansów Górnika?

Artur Jankowski: - Jesteśmy w miarę na bieżąco, jeśli chodzi o regulowanie kontraktów piłkarzy. Ale potrzeba nam dobrej strategii na kilka lat. Choćby z tego względu, że teraz nie mamy stadionu i nie możemy liczyć na wpływy z biletów. Tymczasem obciążenia narastają, a ja nie mogę rozwiązać piętnastu, czy dwudziestu kontraktów, tylko dlatego że są one dla Górnika niekorzystne. Dobra wiadomość jest taka, że Allianz zostaje z nami na kolejny rok. Pozostaje jeszcze ustalić warunki (sponsor chce umorzyć wewnętrzny dług klubu w zamian za reklamę – przyp. red.). Poza tym robimy analizę finansów. Wnioski będą znane pod koniec listopada.

Cel sportowy pozostaje bez zmian?
- Chciałbym, żeby do końca tej rundy drużyna zdobyła 20 punktów. To trudne zadanie, ale jak się uda, runda wiosenna będzie dla nas spokojniejsza.

Co z przeprowadzką do Gliwic? Już pana poprzednik mówił, że nawet nabywcy karnetów nie przychodzą na mecze w Zabrzu, bo nie chcą oglądać gruzowiska.

- Rozmawialiśmy o tym z kibicami. Oni mówią, że bez problemu zapełnią nowy stadion Piasta. Dla nas ich głos jest ważny, bo są naszym dwunastym zawodnikiem. Poza tym, przy tej frekwencji jaka była ostatnio, dopłacamy do organizacji spotkań przy Roosevelta. W tym roku przenosin nie będzie, ale mamy czas do końca lutego, by dyskutować o tym, co będzie w drugiej części rozgrywek. Decydujące zdanie należy oczywiście do właściciela klubu, czyli miasta.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]