Niemcy obserwują Nakoulmę

Skauci klubu 2. Bundesligi są ostatnio częstymi gośćmi na meczach Górnika Zabrze. Powód? Szybki i niezły technicznie Nakoulma. Napastnik z Burkina Faso byłby do wzięcia już w przerwie zimowej. Ślązacy na ewentualnym transferze nie zarobią jednak ani złotówki. Prejuce jest graczem wypożyczonym z Bogdanki Łęczna, więc jeśli Union skonkretyzuje plany, to właśnie I-ligowiec skorzysta finansowo na występach Nakoulmy w ekstraklasie. W lecie 24-letni gracz był wyceniany na 200 tysięcy euro. Górnik może się jednak cieszyć z faktu, że za skutecznego piłkarza (dotąd 4 gole) nie zapłacił ostatecznie ani złotówki, a w dodatku namówił go na grę za 20 tysięcy złotych miesięcznie, czyli połowę pensji, jaką miał w Bogdance. Poza tym zawodnik dodał jakości grze ofensywnej teamu Adama Nawałki.
Wydaje się jednak, że jego przygoda z Górnikiem powoli dobiega końca. Inna sprawa, że jego marzeniem jest gra w lidze francuskiej. - Mam nadzieję, że ten temat wkrótce wróci - mówi on sam nawiązując do sytuacji z sierpnia, kiedy zainteresowało się nim AC Ajaccio. Francuzi obejrzeli płytki, ale liga już ruszyła i nie było czasu na dokładne sprawdzenie Nakoulmy. Zimą ma być on jednak zaproszony na kilkudniowe testy i wówczas zapadną pewne decyzje. Chyba, że Prejuce uzna, iż kierunek berliński jest o wiele bardziej ciekawszy.
Swoją drogą, to Górnik może w zimie stracić cały atak. Możliwy jest powrót wypożyczonego Daniela Gołębiewskiego do Polonii Warszawa. Wiele mówi się również o tym, że na pół roku przed wygaśnięciem kontraktu klub zechce zmienić Tomasz Zahorski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]