Forum
 

Feralne granie awansem

Okazuje się, że granie wiosny... jesienią nie jest dla Górnika najlepszym rozwiązaniem. Od kiedy wprowadzono tę innowację w systemie rozgrywek, zabrzanie nie potrafili sięgnąć nawet po punkt.
Zaczęło się w 2005 roku, kiedy w granej awansem z rundy rewanżowej kolejce przyjechał do Zabrza GKS Bełchatów. I wygrał 1:0 po bramce Mariusza Ujka. W Zabrzu grali nieco zapomniani dziś piłkarze, jak Brazylijczyk Felipe, czy Paweł Król. W 76. minucie na boisku pojawił się niejaki Daniel Radawiec, sprowadzony do Zabrza ze Stalowej Woli. Gra tam zresztą także dziś. Były to "ostatki rządów" na Roosevelta prezesa Zbigniewa Koźmińskiego, wkrótce zastąpionego przez Jerzego Frenkiela.
Do grania "awansem" wrócono dwa lata później. W Górniku była już nieco inna rzeczywistość. Sponsorem klubu był Allianz Polska, trenerem Ryszard Wieczorek. W 16. kolejce do Zabrza przyjechała Wisła. Aspiracje zabrzan były spore. Mecz oglądało zresztą około 15 tysięcy ludzi, czyli siedem razy więcej niż wspomniane spotkanie z Bełchatowem 24 miesiące wcześniej. Wisła nie pozostawiła zabrzanom złudzeń i wygrała pewnie 3:1. W bramce Górnika stał Boris Pesković, dziś drugi bramkarz zabrzan. Co łączy tamto spotkanie z tym niedzielnym? Wisła przyjechała do Zabrza jako mistrz jesieni, a Górnik był w tabeli mniej więcej w tym miejscu, w którym jest obecnie - siódmy z czterema punktami zdobytymi więcej.
Mecz trzeci? Minął rok, jeszcze raz zabrzanie trafili w 16. serii spotkań na Bełchatów. Trenerem był Henryk Kasperczak, Górnikowi poważnie zaglądała w oczy degradacja. Tym bardziej, że ponownie przegrał 0:1. Przedostatni mecz w barwach Górnika zagrał wtedy Jerzy Brzęczek. Pół roku później zabrzanie spadli z ligi, a na jej zapleczu awansem kolejek nie rozgrywano. Miały być rok temu, ale z końcem listopada Polskę zaatakowała zima. Czwarta próba będzie miała miejsce w Barbórkę - przeciwko Śląskowi. Górnik zagra bez trzech piłkarzy ukaranych za kartki. Czy w końcu zaliczy udane podejście?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online