Rozmowy o kasie

Dziś przestanie istnieć jeden z symboli stadionu Górnika. Cztery maszty oświetleniowe przechodzą do historii.
To był jeden z bardziej charakterystycznych punktów odniesienia w całym Zabrzu. Cztery słupy oświetleniowe, które postawiono nieco ponad czterdzieści lat temu, widać było nawet z miejsc odległych o wiele kilometrów od stadionu na Roosevelta. 

Zadowoleni z powołania
Wczoraj zaczęła się ich rozbiórka, a prawdopodobnie już dziś znikną zupełnie. Swego czasu było to najnowocześniejsze oświetlenie w całej Polsce. Teraz? Jeszcze w tym roku powinno stanąć oświetlenie zastępcze. Nieco bliżej murawy i tylko na czas dokończenia budowy. Potem oświetlenie, podobnie jak na wszystkich nowoczesnych stadionach będzie już elementem zadaszenia.
Drugą dobrą wiadomością dla kibiców Górnika jest powołanie Adama Dancha do kadry na mecz z Bośnią i Hercegowiną. Samo powołanie nie oznacza jeszcze gry, ale z pewnością jest wyróżnieniem dla środkowego obrońcy zabrzan, który nie będzie w kadrze debiutantem. Zagrał w drużynie narodowej trzy lata temu. 8 minut za kadencji Leo Beenhakkera.

Kara za race
Kolejne wiadomości tak dobre już nie są. Komisja Ligi ukarała Górnik karą 7 tysięcy złotych za odpalenie przez kibiców rac podczas wyjazdowego meczu z Wisłą w Krakowie. Kwota może porażająca nie jest, ale w sytuacji zabrzan liczy się każda złotówka. Potwierdzeniem tego niech będzie wczorajsze, oficjalne oświadczenie klubu w sprawie rozmów prowadzonych z Aleksandrem Kwiekiem i Łukaszem Skorupskim. - Nie jest tajemnicą, że kluby wypłacają na koniec roku duże kwoty, które związane są z premiami za wygrane bądź zremisowanie mecze, co mocno obciąża klubowe budżety - wyjaśnia Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika Zabrze, odpowiedzialny za pion sportowy w klubie, a jest to odpowiedź na informację o tym, że do Ekstraklasy SA wpłynęły pisma obu zawodników o zaległościach wobec nich ze strony Górnika. Komisja ma się zająć tą sprawą w czwartek, a konsekwencje dla zabrzan mogą być surowe. Od kary finansowej do odebrania punktów włącznie. Z informacji "Sport" wynika, że strony doszły do porozumienia. Jeden pożar został więc ugaszony, ale można przypuszczać, że pojawią się kolejne. Jak choćby gigantyczne zaległości finansowe wobec Pawła Strąka. Górnik już został zobowiązany do ich wypłacenia, a w tym wypadku o ugodę będzie bardzo trudno.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]