Widzew - Górnik: Leń czy łowca kogutów?

Prejuce Nakoulma w Górniku Zabrze jest gwiazdą i demonem szybkości. W Widzewie Łódź uważany był za lenia.
Prejuce Nakoulma do Łodzi trafił w ubiegłorocznym letnim okienku transferowym. Na identycznych zasadach, jak do Górnika, czyli za darmo. Po to, by się promować. Do umowy o rocznym wypożyczeniu wpisano kwotę pierwokupu rzędu 1,5 miliona złotych, a zawodnik miał dostać miesięczny kontrakt na poziomie 50 tysięcy złotych. Działacze Widzewa bardzo szybko doszli jednak do wniosku, że Nakoulmy jednak nie wezmą. Przestał im się podobać, kiedy odnowiła mu się kontuzja pachwiny. Leczył ją jeszcze w poprzednim klubie - Górniku Łęczna. Łodzianie wycofali się nawet z obietnicy sfinansowania operacji zawodnika. W końcu przypięli mu łatkę lenia. To była jednak tylko taktyka. Chodziło o medialne uzasadnienie spodziewanego rozstania.
- Tylko ja pamiętam, jak „Prejdżusik" ciężko w Widzewie pracował - mówi Renata Papurzyńska, narzeczona zawodnika. - Lał się z niego pot, a on ćwiczył, bo mówił, że musi dogonić innych. Dziwię się, że w Łodzi zarzucano mu lenistwo - dodaje.
Nakoulma o pobycie w Widzewie mówi niechętnie. Nie chce do tego wracać. - Potwierdzam jednak, że oni faktycznie nie wierzyli w moją kontuzję. Była taka gadka, że udaję. No, ale teraz jest Górnik, czyli kolejna szansa wypłynięcia na szerokie wody - opowiada piłkarz.
Wiele wskazuje na to, że zabrzańska próba będzie udana. Trener Adam Nawałka nie wyobraża sobie wyjściowego ustawienia bez Nakoulmy. Kibice zwariowali na jego punkcie (dostał już dwa koguty dla najlepszego piłkarza meczu), a koledzy zdali sobie sprawę, że warto na niego pracować. Poza wszystkim napastnik z Burkina Faso jest bardzo skromny. Kiedy narzeczona mówi mu „ty wygrałeś ten mecz w pojedynkę", to on prostuje, że cały zespół zapracował na zwycięstwo. Jeśli w Łodzi Nakoulmie uda się zemsta na byłym pracodawcy, to w pierwszej kolejności podziękuje partnerom z drużyny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online