Górnik finalizuje rozmowy ze sponsorem

We wtorek finał rozmów z TU Allianz w sprawie przekazania na konto Górnika 2,5 miliona złotych.
Zabrzanie do tej pory otrzymywali rocznie od Allianzu nieco ponad 5 milionów. Ta kwota wynikała z zawartej umowy sponsorskiej. Teraz dotacja się zmniejszy, bo Górnik ma wobec tej firmy dług sięgający 15 mln zł. Do niedawna mówiło się nawet, że Allianz w latach 2012-14 zamrozi przelewy i w ten sposób zredukuje zadłużenie do zera. 
Działacze Górnika nie chcą na to przystać. W klubie brakuje pieniędzy na wypłatę zawodnikom zaległych pensji i premii. Ślązacy muszą też płacić raty od kredytu w banku komercyjnym. Przy zerowym wsparciu Allianzu trudno byłoby wyjść ze spirali zadłużenia. Właśnie dlatego prezes Artur Jankowski zaproponował, by firma poszła na układ i zasiliła konto Górnika kwotą rzędu 2,5 mln.
- Nie chcę komentować szczegółów, ale pragnę przypomnieć, że, jak kilka razy mówiliśmy, Allianz nadal będzie z Górnikiem - wyjaśnia dyrektor wykonawczy klubu Krzysztof Maj.
- O ostatecznym kształcie tej współpracy zadecydują wtorkowe rozmowy z Michaelem Muellerem, wiceprezesem Allianzu. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia - dodaje Maj.
Górnik zamierza wdrożyć też plan oszczędnościowy. Przewiduje on redukcję etatów z 45 do 30. Mają też być prowadzone rozmowy z kilkoma zawodnikami dotyczące renegocjacji umów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]