Sport: Prezes w Warszawie

Artur Jankowski odwiedzi dziś siedzibę Allianz Polska, a Adam Danch nie zdąży na klubowe spotkanie opłatkowe.
Prezes Górnika, Artur Jankowski, odwiedzi dziś siedzibę Allianz Polska, jednego z głównych udziałowców spółki, a jeszcze kilka miesięcy temu właściciela pakietu większościowego. Można przypuszczać, że tematem numer jeden rozmów będą pieniądze. Allianz swego czasu potwierdził, że nie chce rozstawać się z Górnikiem. Faktem jednak jest, że nowej umowy - na rok 2012 - do tej pory nie było. Jej szczegóły powinny być określone w najbliższym czasie i między innymi dlatego dzisiejsze spotkanie jest dla zadłużonego Górnika tak ważne.

Miliony w barterze

Wiadomo, że Górnik oddaje zaciągniętą swego czasu w Allianz Polska pożyczkę. Kolejnym krokiem ma być zawarcie umowy, na podstawie której zadłużenie spółki wobec Allianz Polska ma być przez zabrzan spłacone w formie reklam. Dla Górnika to bardzo ważne, bo dzięki temu dług klubu na papierze zmniejszy się o dwanaście milionów złotych.
Inna rzecz, że Górnik stale potrzebuje pieniędzy na bieżącą działalność. Żeby w miarę bezboleśnie przejść przez najbliższe tygodnie do kasy na Roosevelta powinno wpłynąć około 2 milionów złotych. Dlatego prezes będzie rozmawiał - nie tylko z Allianz Polska - o ewentualnej, kolejnej pożyczce. W rachubę wchodzi też wypuszczenie obligacji, coraz częściej mówi się też o podniesieniu kapitału przez któregoś z udziałowców. W tym wypadku pada przede wszystkim nazwa głównego właściciela, czyli gminy, której przedstawiciele, na czele z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik pojawią się w środę na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Jeszcze jedno badanie

Nie będzie tego dnia w klubie Adama Dancha, który wciąż przechodzi w szpitalu specjalistyczne badania. - Miałem wyjść w poniedziałek, ale wszystko nieco się przesunęło. We wtorek mam jeszcze jedno badanie. Prawdopodobnie opuszczę szpital w środę, ale na opłatek raczej nie zdążę - powiedział nam wczoraj obrońca z Roosevelta. - Co z moim zdrowiem? Poczekajmy jeszcze trochę czasu na wszystkie wyniki. Dziś trudno o szczegóły - dodaje Danch.
Tymczasem znamy już trzeciego sparingpartnera Górnika Zabrze podczas styczniowego obozu w Dzierżoniowie. 12 stycznia zabrzanie zmierzą się z 11. drużyną II ligi gr. zachodniej, Górnikiem Wałbrzych. Zgrupowanie Górnika w Dzierżoniowie potrwa od 9 do 17 stycznia. Podopieczni trenera Adama Nawalki rozegrają tam trzy mecze sparingowe: 12 stycznia właśnie z Górnikiem Wałbrzych, 14 stycznia z Miedzią Legnica i 17 stycznia z Chrobrym Głogów. Na drugie zgrupowanie Górnik wylatuje do Turcji, gdzie - podobnie jak przed rokiem - spędzi aż trzy tygodnie. Wylot 23 stycznia, a powrót do Zabrza 10 lutego, dokładnie tydzień przed inauguracją ligi, czyli meczem z Legią Warszawa na Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]