Górnik chce rozwiązać kontrakt z Zahorskim?

Tomasz Zahorski ma kontrakt ważny do 30 czerwca przyszłego roku, ale Górnik Zabrze już teraz chętnie rozstałby się z zawodnikiem.
Zahorski wyleczył już uraz mięśnia brzuchatego łydki, którego doznał w spotkaniu ze Śląskiem (0:2) i może spokojnie myśleć o przygotowaniach do rundy wiosennej. Tyle tylko, że w Zabrzu już na niego nie liczą. Wręcz myślą o przedterminowym rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. I łudzą się, że Jagiellonia, która latem interesowała się piłkarzem, teraz wróci do tematu.
Niechęć Górnika bierze się stąd, że od pewnego czasu Zahorski nie potrafi się przełamać. Błyszczy w kolejnych okresach przygotowawczych, a kiedy przychodzi sezon, szybko gaśnie. Wystarczy kilka negatywnych okrzyków z trybun i załamany piłkarz przestaje grać tak, jak oczekiwałby tego trener Adam Nawałka.
Nieoficjalnie wiemy, że sztab szkoleniowy Górnika przekazał Zahorskiemu podobne sugestie w rozmowie w cztery oczy. W okresie świątecznej przerwy ma się on zastanowić, czy jest sens dalej to ciągnąć. Zresztą podobny wniosek można wysnuć z oficjalnej wypowiedzi drugiego trenera, Bogdana Zająca. - Tomek zawsze był w naszej strategii ważnym ogniwem. Wkładał mnóstwo ambicji i zaangażowania w to co robił, ale nie zawsze było to doceniane przez kibiców. Piłkarz oddawał serce i zdrowie, a z trybun słyszał szydercze okrzyki. A jeśli chodzi o przyszłość Tomka, to piłka jest po jego stronie. To on musi zdecydować, czy mimo tych problemów chce pozostać w Górniku, czy też chce spróbować czegoś nowego - mówił Zając.
Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się w zasadzie oczywista. Żeby daleko nie sięgać pamięcią wstecz wystarczy przypomnieć, że Zahorski był najlepszym zawodnikiem letnich przygotowań, a wcześniej także zimowych. Strzelał gole, skrupulatnie realizował zadania. W meczach o punkty nie pokazywał jednak nawet 50 procent tego, co w sparingach. Szydercza postawa trybun ewidentnie miała na to wpływ. Dlatego trenerzy już przekazali działaczom, że rozmowy o przedłużeniu kontraktu nie mają większego sensu.
Swoją drogą, to ci i tak pewnie nie byliby zanadto zdeterminowani w rozmowach z Zahorskim. W Zabrzu mówi się, że to najdroższy piłkarz w kadrze (milion brutto rocznie), a Górnik dramatycznie szuka oszczędności. Opcja klubu na teraz, to przedterminowe rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]