Kwiek na celowniku zagranicznych klubów

Aleksander Kwiek ma oferty z czterech lig zagranicznych. Kwota odstępnego wynosi nieco ponad 100 tysięcy euro.
Szkocja, Czechy, Kazachstan oraz Izrael - klub z tych państw interesują się czołowym pomocnikiem Górnika Zabrze. Edward Socha, menedżer piłkarza, potwierdza to zainteresowanie graczem, ale więcej o najbliższej przyszłości swojego podopiecznego powiedzieć nie chce. Nazw drużyn też nie chce wymienić. - Mogę jedynie zaznaczyć, że Olek dobrze czuje się w Górniku - komentuje.
Jednak miłość Kwieka do zabrzańskiej drużyny chyba, przynajmniej ostatnio, trochę ostygła. Zawodnik poskarżył się przecież do Komisji Ligi Ekstraklasy SA, że jego pracodawca mu nie płaci. Dzień po wpłynięciu pisma dyrektor Górnika Krzysztof Maj spotkał się z Kwiekiem i ustalił z nim harmonogram spłat zaległości. Ale problem pozostał.
Przy Roosevelta oczywiście nikt nie chce się pozbywać pomocnika, ale trener Adam Nawałka na listę potrzeb, przezornie, wpisał rozgrywającego. Na tej pozycji gra właśnie Kwiek, którego odejście pozwoliłoby nieco zejść z kosztów.
Z informacji "PS" wynika, że pensja zawodnika w Zabrzu wynosi 24 tysiące złotych brutto miesięcznie. To stosunkowo niewiele, ale jeśli piłkarz dodatkowo zrzekłby się części zaległości, a jeszcze udałoby się na nim parę groszy zarobić, to Górnik pewnie nie będzie blokował transferu gracza. Tym bardziej że jest zmiennik w osobie Dragana Jelicia.
25-letni Słoweniec był już na testach, które zresztą zaliczył pozytywnie. Dodajmy, że zabrzanie koniecznie chcą dokonać redukcji etatów z 46 do 30. Na liście do odstrzału są: Michal Gasparik, Paweł Thomik, Piotr Gierczak, Boris Pesković, Tomasz Zahorski, Adam Banaś, Idan Shriky i Maciej Mańka. Wiadomo jednak, że nie wszyscy będą chcieli odejść.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]