Przegląd Sportowy: Skorupski zasłużył na podwyżkę

Łukasz Skorupski ma za sobą udaną rundę, więc menedżer próbuje wynegocjować mu lepszy kontrakt.
Kazimierz Fliśnik, agent Łukasza Skorupskiego, ma już za sobą pierwszą rozmowę z dyrektorem klubu Krzysztofem Majem. Na razie brak porozumienia. Górnikowi może i zależałoby na zmianie warunków, ale jest w trudnej sytuacji finansowej i nie stać go na podwyżki nawet dla wyróżniających się graczy. Zabrzanie nie są zdeterminowani, by dokonywać jakichkolwiek zmian, gdyż umowa Skorupskiego wygasa dopiero 30 czerwca 2014, a jest ona dla klubu korzystna.
Warto wyjaśnić o jakie zmiany w kontrakcie chodzi menedżerowi piłkarza. Pierwszy punkt, to pensja. Z informacji "PS" wynika, że maksymalnie Skorupski może liczyć na 15 tys. zł brutto miesięcznie. Jednak musi rozegrać co najmniej 15 spotkań.
W tym roku bramkarz dostanie taką wypłatę wyłącznie za grudzień. Za poprzednie miesiące na jego konto wpływało około 10 tys. zł. Do tego limitu nie zaliczono wiosennych występów w I-ligowym Ruchu Radzionków. Pod koniec listopada Skorupski miał na koncie 14 gier i dopiero na początku grudnia wypełnił limit. Jeśli Fliśnikowi nie uda się pomyślnie załatwić sprawy, to do końca lipca Skorupski znowu będzie otrzymywał niższą stawkę, gdyż 1 stycznia licznik ruszy od początku.
Ten sam problem dotyczy wyjściówek, które bramkarz ma zapisane w kontrakcie. Za wygrany mecz może dostać 10 tysięcy złotych, ale podobnie jak w przypadku pensji na tę stawkę może liczyć dopiero po rozegraniu 15 spotkań. Czyli w tym roku mógł ją otrzymać za grę przeciwko Śląskowi (0:2) i Widzewowi (0:2). Jednak Górnik oba te mecze przegrał, więc z premii z nici.
Pech Skorupskiego polega na tym, że pierwszy zawodowy kontrakt podpisywał po spadku drużyny z ekstraklasy. Wówczas też była trudna sytuacja, a działacze obiecywali, że po wyjściu klubu na prostą zmienią umowę. Teraz jednak znowu sytuacja jest trudna. Tymczasem Skorupski zasłużył na ujednolicenie i stałą stawkę pensji. Mimo tej podwyżki i tak pozostałby jednym z najgorzej opłacanych graczy wyjściowej jedenastki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]