Oferta z Korei dla Zahorskiego

Tomasz Zahorski być może jeszcze tej zimy odejdzie z Zabrza. Z informacji "Sportu" wynika, że uczestnik ostatnich mistrzostw Europy w Austrii ma ofertę między innymi z ligi koreańskiej. Kontrakt Zahorskiego z Górnikiem kończy się w czerwcu tego roku, a zabrzanie nie zaproponowali piłkarzowi podpisania nowej umowy. Formalnie może on od wczoraj podpisać umowę z nowym pracodawcą, która obowiązywałaby od 1 lipca. Tylko, że w takiej sytuacji raczej nie miałby większych szans na regularną grę w rundzie wiosennej. Zabrzanie raczej stawialiby na zawodników, z którymi wiążą przyszłość. Dlatego bardzo prawdopodobnie jest rozstanie już w obecnym "okienku" transferowym. Zahorskim zainteresowanych jest kilka klubów, a Górnik za rozwiązanie kontrakty pół roku przed jego wygaśnięciem raczej nie chciałby pieniędzy od nowego pracodawcy piłkarza. Zależałby zabrzanom, by Zahorski zrezygnował z zaległości finansowych. Oszczędzono by też na kontrakcie samego piłkarza, który ma dziś najwyższy kontrakt w Górniku z wszystkich grających zawodników. W każdym razie trener Adam Nawałka dał działaczom "zielone światło" w sprawie Zahorskiego i nie upierał się, by za wszelką cenę zatrzymać go w klubie.
Górnik wznawia treningi 6 stycznia i już wiadomo, że tego dnia zabraknie na zajęciach Prejuce Nakoulmy. Piłkarz z Burkina Faso ostatecznie otrzymał powołanie na Puchar Narodów Afryki i dziś zaczyna zgrupowanie w Kamerunie. Nakoulmy na pewno zabraknie na pierwszym zgrupowaniu zabrzan w Dzierżoniowie. Do końca tego tygodnia powinno się rozstrzygnąć wiele spraw transferowych dotyczących piłkarzy, którzy zimą mogą opuścić klub z Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]