Nakoulma i jego negocjacje z Górnikiem

Narzeczona pomogła Prejuce Nakoulmie wynegocjować kontrakt z Górnikiem Zabrze.
- Po prostu wsparłam go w trudnej sytuacji. Po kilku dniach pobytu na Śląsku Prejuce wrócił bowiem z klubu zdenerwowany i powiedział, że pakujemy walizki i wracamy do Łęcznej, bo on nie może się dogadać z działaczami - wspomina sierpniowe wydarzenia 2011 Renata Papurzyńska, narzeczona Nakoulmy. - Nie spałam całą noc i wymyśliłam, że rano razem pojedziemy do klubu. Trochę oponował, ale byłam stanowcza, więc się zgodził - opowiada pani Renata.
Do gabinetu dyrektora Krzysztofa Maja poszli razem. - Wysłuchaliśmy dyrektora, który przedstawił stanowisko klubu. Prejuce zapytał mnie, co o tym sądzę. Powiedziałam, że zrobi co chce, ale ja na jego miejscu nie wracałabym do Łęcznej, bo tam nie ma dla niego żadnej przyszłości - wspomina pani Renata.
Napastnik z Burkina Faso nie dostał w Zabrzu wielkich pieniędzy. Ale nie jest mu najgorzej, bo rekompensatą za niższą pensje są wyjściówki. Jeśli będzie regularnie grał, wszystko mu się zwróci. Byle tylko był zdrowy. Nie tak jak w Widzewie. - Zmagał się tam z kontuzją. U was w gazecie przeczytałam, że w Łodzi przypięto mu łatkę lenia. To była nieprawda. Ciężko pracował. Chodziłam z nim na siłownię i widziałam, co robi. Każdego ranka biegał po jakichś chaszczach. Pytałam go: "po co ty się tak męczysz?" On wyjaśniał, że musi dogonić zdrowych kolegów - opowiada Papurzyńska.
Równie ciężkie chwile przeżywał Nakoulma zaraz po przyjeździe do Polski w 2006 roku. - Trafił do liczącej 2 tysiące mieszkańców wioski Lubycza Królewska, w której wcześniej nigdy Murzyna nie widzieli. Aż tu nagle się zjawił i na dodatek nie znał ani jednego polskiego słowa. Nawet bułki nie mógł przez to w sklepie kupić. Nieraz, jak wspominał, zastanawiał się, czy nie powinien wrócić. Jednak jest bardzo ambitny, więc przeganiał złe myśli. Wiedział, po co przyjechał do Polski i czekał na swoją szansę. Na szczęście szybko rozeszła się fama, że jest w Lubyczy taki szybki i sprytny gracz, więc zainteresowały się nim kluby ze wschodu Polski. Był w Stalowej Woli, Zamościu i trafił do Łęcznej - opowiada narzeczona Nakoulmy.
Jak się poznali? Pani Renata prowadzi w Łęcznej duży sklep z odzieżą sportową i garniturami. Prejuce przyszedł na zakupy raz, potem drugi,trzeci. - W końcu zgodziłam się pójść z nim na randkę. Nie mogłam dopuścić do tego, żeby wszystkie pieniądze umniewydał - śmieje się na wspomnienie tamtych wizyt.
Co kupował? - Raz spodnie od dresu, innym razem bluzę, jakieś t-shirty. Teraz ubiera się bardziej elegancko. W każdym razie po pewnym czasie przestał kupować, ale ciągle przychodził. Rozmawiał. Zauważyłam, że to fajny, inteligentny chłopak. O piłkarzach nie miałam dobrego zdania, ale ten był zadziwiający. Miał poczucie humoru, był bardzo oczytany. I ładnie opowiadał o swoim kraju - wspomina Papurzyńska.
Ojciec Nakoulmy grał w piłkę, jest dyrektorem federacji, więc i wyrocznią w sprawach futbolowych. Prejuce wyjazdu do Polski z rodzicami nie konsultował. Zrobił to wbrew mamie, która chciała, by dalej się uczył, bo w szkole był prymusem. On jednak chciał grać w piłkę.
- Rodzinę Prejdżusika znam tylko ze skype'a. Muszę podszlifować angielski, a wtedy pojedziemy do Burkina Faso. Jestem ?dumna z tego, że mój facet to prawdziwy poliglota. Zna nie tylko swój język, ale także angielski, francuski, a teraz polski, którego uczy się cały czas. Wkrótce nikt nie pozna, że tak krótko jest w Polsce - mówi dziewczyna Nakoulmy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]