Osiem gier w Turcji

Grecy pytają o "Prezesa", a na budowie stadionu pojawił się... żuraw.
Trzynaście meczów zagrają w rundzie wiosennej piłkarze Górnika o ligowe punkty i tyle samo czeka ich gier kontrolnych podczas dwóch zgrupowań, jakie zaplanowano na czas zimowy. Pięć z nich zostanie rozegranych w kraju, a pozostałych osiem na zgrupowaniu w Turcji, gdzie Górnik leci 24 stycznia. 

Dwóch znanych
Spędzi tam siedemnaście dni. Dwukrotnie Górnik zagra dwa mecze jednego dnia i w tych meczach trener Adam Nawałka z pewnością wystawi dwie różne jedenastki. Na ten moment z ósemki sparingpartnerów znanych jest tylko dwóch. 4 lutego Górnik zagra z FC Custuleni (Mołdawia) a cztery dni później z CSU Vointa Sibiu (Rumunia). Obie drużyny grają w najwyższych klasach rozgrywkowych w swoich krajach.
Dziś w klubie ma się pojawić trener Nawałka. Można założyć, że z działaczami będzie rozmawiał o sprawach personalnych. Nadal niepewna jest przyszłość kilku piłkarzy, którzy są w kadrze Górnika i nawet ci, o których odejściu mówi się głośno od pewnego czasu, dziś jednoznacznie nie potwierdzają rozstania z klubem. - 6 stycznia wybieram się na pierwszy trening Górnika. Tyle dziś mogę powiedzieć - usłyszeliśmy od Piotra Gierczaka, który na rozmowach o swoim rozstaniu z zabrzanami był w poniedziałek. Szansa, że zostanie na Roosevelta, jest praktycznie równa zeru. Coraz bardziej prawdopodobna jest też zmiana klubu przez kapitana drużyny, Adama Banasia, który jest na celowniku Zagłębia Lubin. I tak wymieniać można długo. Michal Gasparik, Tomasz Zahorski, Boris Pesković, nawet Aleksander Kwiek...

Oferty są
Pozostanie każdego z tych piłkarzy w Górniku nie jest przesądzone. na pewno nie będzie też Prejuce Nakoulmy, który przygotowuje się do Pucharu Narodów Afryki. Reprezentant Burkina Faso, choć raczej Bogdanka Łęczna, której Nakoulma jest piłkarzem, dostała propozycję od greckiej agencji menedżerskiej zainteresowanej, by Nakoulma trafił do Grecji. Prawo pierwokupu piłkarza ma jednak Górnik i musi z niego skorzystać do kwietnia tego roku. Oczywiście tak się stanie, bo zabrzanie potem mogą tylko na piłkarzu zarobić. Nawet jeżeli zawodnik ma wpisaną kwotę odstępnego, to przebicie i tak powinno być spore. Górnik więc, mimo kłopotów finansowych, pieniądze na wykupienie "Prezesa" powinien znaleźć. Nakoulma ma już kilka ofert z Niemiec, Rosji, ale też z Polski, choć pozostanie w kraju jest mało realne. Dziś najważniejsze jest pytanie, w jakiej dyspozycji i kiedy piłkarz wróci z Afryki, bo wiosną jego gra i bramki mogą być jednym z głównych argumentów Górnika w walce o pozostanie w ekstraklasie.

Wychodzą z ziemi
Jutro w klubie spotyka się cały sztab szkoleniowy. Kilka tygodni temu plotkowano (?), że trener ma propozycję z Lechii i Jagiellonii, więc poważnie liczył się z odejściem z Zabrza. Dziś raczej na taki scenariusz się nie zanosi. Dlatego w czwartek bardzo dokładnie zostanie opracowany plan przygotowań zabrzan do rundy wiosennej. W piątek pojawią się już piłkarze. Jeżeli mają dostrzec w klubie coś nowego, będzie to na pewno duży... żuraw, którego montaż zaczęto wczoraj na budowie stadionu. Pierwotnie miał stanąć wiosną, ale z racji doskonałej do budowy pogody, jest potrzebny już, co znaczy, że prace powinny niebawem wyjść ponad fundamenty.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]