Adam Banaś zrzeka się zaległości

Milion złotych ma zyskać Górnik Zabrze na przejściu Adama Banasia do Zagłębia Lubin. Miedziowi mają zapłacić 130 tysięcy złotych, a piłkarz ma się zrzec zaległości.
Nieoficjalnie wiadomo, że zabrzanie są winni Banasiowi 870 tys zł. Na tę kwotę składają się dwie pensje, wyjściówki i bonusy. Kasa Górnika świeci pustkami, więc najprostszym sposobem na rozwiązanie problemu jest transfer gracza. Dlatego Ślązacy nie mają nic przeciwko jego odejściu.
Jeszcze miesiąc temu środkowym obrońcą interesowała się Korona Kielce, ale Zagłębie, tak przynajmniej mówią przy Roosevelta, jest bardziej zdeterminowane i konkretne. A niewielka kwota odstępnego nie stanowi dla Górnika żadnego problemu, bo klub ma zarobić przede wszystkim na zrzeczeniu się zaległości, a także na tym, że piłkarz zejdzie z listy płac. W skali roku ma to dać oszczędność rzędu 480 tys. zł. W przypadku 14-krotnego mistrza Polski, którego długi przekraczają 20 mln zł, to dużo. Zresztą z powodu zadłużenia wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał też Tomasz Zahorski. W jego przypadku kwota odstępnego wynosi jednak 0 zł. Górnikowi zależy jedynie na tym, żeby były reprezentant Polski zrzekł się zaległości.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]