Trzech nowych graczy na pierwszym treningu Górnika

Piłkarze zabrzańskiego Górnika spotkali się w piątek na pierwszym w nowym roku treningu. W trakcie przygotowań do wiosennych meczów ekstraklasy podopieczni trenera Adama Nawałki polecą do Turcji i rozegrają 13 sparingów.
W inauguracyjnych zajęciach zabrakło stopera Adama Banasia, który przeniósł się do Zagłębia Lubin oraz przebywającego na zgrupowaniu kadry Burkina Faso napastnika Prejuce'a Nakoulmy. 18 stycznia lekarze zadecydują, czy może wznowić po chorobie treningi Adama Danch. Trwają rozmowy na temat przyszłości w śląskim klubie pomocników Piotra Gierczaka i Michala Gasparika oraz bramkarza Borisa Peskovicia.
Testy w Górniku rozpoczęli obrońcy Mateusz Słodowy (20 lat, ostatnio czeska Viktoriia Żiżkov) i Rafał Darda (23 lata, Wigry Suwałki) oraz 17-letni bramkarz Dalinu Myślenice Robert Błąkała. Z drużyną trenował również Paweł Krzysztoporski, który ostatnio był wypożyczony do LZS-u Leśnica. Do treningu wrócili po kontuzjach Maciej Bębenek i Gabriel Nowak.
Zabrzanie zimą pojadą na dwa zgrupowania - najpierw do Dzierżoniowa, potem do Turcji. Pierwszym sparingowym rywalem będzie 11 stycznia Górnik Wałbrzych. 19 lutego zespół Adama Nawałki podejmie w pierwszym "wiosennym" meczu ligowym Legię Warszawa.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]