Górnik blisko porozumienia z Michałem Zielińskim

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczęli w poniedziałek dziewięciodniowe zgrupowanie w Dzierżoniowie. Trener Adam Nawałka zabrał 28 zawodników, w tym Niemca Edgarda Bernhardta, Łotysza Antonsa Jamelinsa oraz Błażeja Telichowskiego (ostatnio Zagłębie Lubin). 

Pomocnik Bernhardt ma 26 lat, ostatnio grał w fińskim klubie Vaasan Palloseura. Dwa lata starszy Jemelins jest - tak, jak Telichowski - obrońcą, poprzednio bronił barw łotewskiego Metalurgsa Lipawa. Podczas zgrupowania zabrzanie rozegrają trzy sparingi: z Górnikiem Wałbrzych, Miedzią Legnica i Chrobrym Głogów. Na drugi zimowy obóz zabrzanie poleca 24 stycznia do Turcji.

Nie ma już w klubie obrońcy Adama Banasia, który został sprzedany do Zagłębia. Górnik był winien kapitanowi ok. 300 tysięcy złotych, piłkarz rozwiązał kontrakt przed czasem, rezygnując z połowy tej kwoty.

Piłkarzami lokalnego rywala Ruchu Chorzów opiekował się będzie specjalista odnowy biologicznej Włodzimierz Duś, pracujący wcześniej także z reprezentacją Polski. "To nie jest kwestia jakichś cięć. Po prostu dostał lepszą finansowo ofertę, mieszka w Chorzowie, więc zdecydował się zmienić pracę" – powiedział PAP prezes Górnika Artur Jankowski.
Dodał, że klub jest blisko osiągnięcia porozumienia w kwestii pozyskania napastnika Korony Kielce Michała Zielińskiego. Do końca kwietnia Górnik ma czas na decyzję, czy wykupi z Bogdanki Łęczna napastnika Prejuce Nakoulmę. Piłkarz z Burkina Faso jest na razie do śląskiego klubu wypożyczony.

"Jesteśmy zainteresowani skorzystaniem z opcji "pierwokupu". Podchodzimy do spraw transferowych spokojnie, pracujemy nad wzmocnieniami. Być może niektórzy się spodziewają, że zatrudnimy zimą jakąś liczną grupę Brazylijczyków, ale nic takiego nie nastąpi. Ubył Adam Banaś, który nie miał pewnego miejsca w zespole, a przypominam, że ten skład zdobył na razie 20 punktów w ekstraklasie" – dodał Jankowski.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]