Trenerzy Górnika obniżyli sobie pensje

Cięcia płac w sztabie szkoleniowym Górnika. Trener Adam Nawałka sam zaproponował znaczną część rozwiązań.
Według "Przeglądu Sportowego", Nawałka doszedł do wniosku, że skoro zabrzański klub ma finansowe kłopoty, to trenerzy powinni ograniczyć swoje zarobki. Chodzi o kilka procent, ale przy dziesięciu osobach sztabu szkoleniowo-medycznego (było dwanaście, ale fizjoterapeuta Włodzimierz Duś odszedł do Ruchu Chorzów, a Marek Piotrowicz został zwolniony z funkcji II trenera i będzie przesunięty na inne stanowisko) wychodzi kwota, która pozwala na zatrudnienie zawodnika niezłej klasy, a taki zarabia na Roosevelta między 20 a 30 tysięcy złotych brutto.
A im mocniejsza będzie kadra zawodnicza, tym lepsze będą wyniki zespołu. Z kolei dobre rezultaty, to najlepsza promocja dla Nawałki i jego sztabu. Na koniec sezonu może się więc okazać, że zrobienie płacowego kroku w tył się opłaciło.br> W każdym razie działacze po rozmowie z Nawałką szybko opracowali nowy system wynagradzania. Wszedł on w życie od 1 stycznia. - Trener zaakceptował już propozycję zarządu klubu dotyczącą cięcia kosztów prowadzenia pierwszego zespołu, jak również sztabu szkoleniowo-medycznego - mówi dyrektor wykonawczy Krzysztof Maj. - To samo dotyczy ograniczenia kontraktów zawodników. Wdrażamy program oszczędnościowy konieczny w świetle aktualnej sytuacji finansowej Górnika. Takie działania prowadzone są od początku Nowego Roku i ta koncepcja została przyjęta przez trenera Nawałkę - dodaje Maj.
Ponadto, do końca stycznia sytuacja finansowa Górnika ma się ustabilizować. Piłkarze i trenerzy mają otrzymać znaczną część niewypłaconych premii i zaległą pensję. Około 400 tysięcy złotych ma przelać na konto spółki będąca jej udziałowcem firma Budus. Mówi się również o dokapitalizowaniu spółki Górnik przez miasto.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]