Pokonali... Widzew

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczęli wczoraj dziewięciodniowe zgrupowanie w Dzierżoniowie. Trener Adam Nawałka zabrał 28 zawodników, w tym Niema Edgara Bernhardta, Łotysza Antonsa Jemelinsa oraz Błażeja Telichowskiego.
I ile w wypadku dwóch pierwszych piłkarzy ich postawa na zgrupowaniu zdecyduje, czy zostaną w Zabrzu na dłużej, to Telichowski już związał się z Górnikiem na dwa lata. 

Pochwalił się na stronie
- To klub z tradycjami, trener widzi mnie w zespole, dlatego zdecydowałem się na grę w Zabrzu. Dobrze wspominam też swój poprzedni pobyt na Śląsku. Mam więc nadzieję, że w Zabrzu uda mi się odbudować formę i pomogę drużynie w walce o jak najlepsze miejsce w ekstraklasie - napisał Telichowski na swojej... stronie internetowej. Warunki umowy negocjowaliśmy jeszcze w niedzielę wieczorem. Jestem bardzo zadowolony, że Telichowski trafia do Zabrza. Na pewno będzie wzmocnieniem zespołu. Trafia do nas piłkarz "gotowy" do gry od zaraz - dodaje Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika. Telichowskim, który kilkanaście dni temu rozwiązał umowę z Zagłębiem Lubin interesowały się też kluby łódzkie, ŁKS i Widzew. Szczególnie ten ostatni bardzo chciał widzieć piłkarza w swojej kadrze na rundę wiosenną.
Górnik Zabrze interesował się Telichowskiem, kiedy ten grał w bytomskiej Polonii. Spędził w tym klubie 1,5 roku. Początkowo, za kadencji Jurija Szatałowa grał niewiele, choć kiedy już pojawił się na boisku, to często strzelał gole. Regularnie występował, kiedy trenerami Polonii byli Jan Urban i Robert Góralczyk. Głównie na lewej obronie, choć czasami też na jej środku. Sam wiele razy mówił, że najlepiej czuje się właśnie jako środkowy defensor. - Mamy wszechstronnego gracza linii defensywnych, który potrafi zagrać na kilku pozycjach i jeszcze jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry. Wierzę, że Górnik będzie miał z jego gry sporo pożytku ? twierdzi Krzysztof Maj.

Kilku może wyjechać
Wspomniany Bernhardt, pochodzący z Kirgistanu obywatel Niemiec, miał udany sezon z lidze fińskiej. - Wiemy na razie, że to kreatywny środkowy pomocnik. Na boisku myśli, ale też potrafi grać twardo. Zobaczymy w sparingach, ile w tym prawdy - opowiada dyrektor Maj.
To ważny transfer. Czy ostatni? Myślę, że nie. Podchodzimy do spraw transferowych spokojnie, pracujemy nad wzmocnieniami. Ubył Adam Banaś, który nie miał pewnego miejsca w zespole, a przypominam, że ten skład zdobył na razie 20 punktów w ekstraklasie. Jeszcze trochę potrzebujemy. Mimo wszystko trzeba postawić pewien znak zapytania przy Adamie Danchu. Wierzymy, że wkrótce zacznie treningi i będzie wiosną gotowy do gry, ale pewien margines niepewności jest. Dlatego pracujemy nad wzmocnieniem linii defensywnej - mówi z kolei prezes Górnika, Artur Jankowski, potwierdzający zainteresowanie Michałem Zielińskim z Korony Kielce. - Temat jest aktualny. Myślimy o wypożyczeniu z prawem pierwokupu - twierdzi prezes zabrzan, a Krzysztof Maj dodaje: - Tak naprawdę poza Nakoulmą nie mamy w kadrze szybkiego napastnika. Zieliński mógłby tę lukę wypełnić.
W Dzierżoniowie jest 28 piłkarzy, ale nie wiadomo, czy do końca zgrupowania tylu dotrwa. W każdej chwili może wyjechać z obozu Tomasz Zahorski. Stanie się tak, jeżeli dostanie ofertę z innego klubu. Nie ma gwarancji, że zostanie w Zabrzu Daniel Gołębiewski. Pojawiły się też niepotwierdzone informacje, jakoby Pawłem Olkowskim wstępnie interesowała się krakowska Wisła. Jedno jest pewne - jutro o 11:00 zabrzanie grają pierwszy sparing z Górnikiem Wałbrzych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]