Nakoulma szykuje się na Drogbę

Od momentu jego wyjazdu do Afryki wiele mówi się o Prejuce Nakoulmie i związanym z napastnikiem Górnika Zabrze zamieszaniem. W prasie pisało się nawet, że w jego sprawie interweniował sam prezydent Burkina Faso, który miał domagać się włączenia piłkarza do kadry na Puchar Narodów Afryki. Popularny "Prezes" wyjaśnia całą sprawę. 

- Jak to było z twoim powołaniem do reprezentacji Burkina Faso?

Prejuce Nakoulma: - Zostałem zwyczajnie dowołany do kadry. Jednak kiedy pojawiłem się w kraju, okazało się, że nie ma mnie na liście. Już szykowałem się do powrotu do Polski, wyjechałem ze stolicy i byłem u rodziny poza Wagadugu. Na szczęście biegałem codziennie, żeby nie stracić formy. Wtedy okazało się, że jednak jadę na Puchar Narodów Afryki.

- Rzeczywiście interweniował w twojej sprawie prezydent kraju Paulo Duarte?

- Nic mi o tym nie wiadomo. Zadzwonił do mnie prezydent, ale federacji piłkarskiej. Powiedział, żebym jak najszybciej dołączył do kadry.

- Jak wygląda twoja sytuacja w drużynie?

- Wszystko się jeszcze wyjaśni, jesteśmy teraz w stolicy Kamerunu - Jaunde. Zagramy sparingi, w czasie których postaram się pokazać z najlepszej strony i udowodnić swoją wartość.

- Waszym najsilniejszym rywalem w grupie Pucharu Narodów Afryki będzie Wybrzeże Kości Słoniowej. To chyba mecz z dodatkowym smaczkiem?

- Tak. Burkina Faso sąsiaduje z WKS, więc to zawsze dodaje znaczenia takim meczom. Gdyby udało się zagrać przeciwko Didierowi Drogbie, to byłoby to dla mnie coś wyjątkowego. Nigdy nie ukrywałem, że bardzo podziwiam gwiazdora Chelsea.

- Jak spędziłeś święta i sylwestra?

- Tradycyjnie z rodziną, w obrządku katolickim. A w sylwestra obyło się bez wielkich imprez, nie balowałem (śmiech). Zostałem w domu z rodziną, ale posiedzieliśmy tak do 4 nad ranem.

- W Polsce znowu głośno o zainteresowaniu tobą ze strony kolejnych klubów. Do walki o ciebie włączył się podobno Śląsk Wrocław.

- Nie jestem tu na bieżąco z tym, co się o mnie pisze w Polsce. O zainteresowaniu ze strony Śląska dowiaduję się dopiero od was.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]