Bramkarz w cenie

Górnik Zabrze wycenił Łukasza Skorupskiego na 1,5 miliona euro. To zaporowa cena za 21-letniego bramkarza.
Jeszcze w grudniu mówiło się, że cała drużyna Górnika jest na sprzedaż. Zresztą wszyscy zawodnicy trafili na listę. Dziś hasło o totalnej wyprzedaży nie jest już aktualne. Ustalając wysoką kwotę transferową za Skorupskiego, zabrzanie dają jasno do zrozumienia, że jego akurat pozbywać się nie zamierzają. 
Kazimierz Fliśnik, menedżer gracza, który sondował możliwość odejścia Łukasza w związku z zainteresowaniem Wisły Kraków, już zna stanowisko działaczy 14-krotnego mistrza Polski. Jednak nie załamuje rąk. – Mój zawodnik długo zabiegał o to, żeby być ważnym ogniwem Górnika. Dziś najważniejsze dla niego jest to, by miał miejsce w składzie - mówi Fliśnik.
Akurat o miejsce w składzie Skorupski obawiać się nie musi. Jedyny poważny konkurent, bo za takiego można było uważać Borisa Peskovicia, został już wykreślony z kadry pierwszego zespołu. Sztab szkoleniowy sprawdza obecnie Jakuba Planickę. O tym, czy czeski bramkarz (ostatnio w 1. RC Tatran Preąov) zostanie przy Roosevelta, dowiemy się po zakończeniu zgrupowania w Dzierżoniowie. Jednak bez względu na wynik testów, wiosną numerem 1 ma być Skorupski. Górnik chciałby go zatrzymać przynajmniej do końca rundy. Później może być z tym kłopot, bo lista klubów zainteresowanych młodym golkiperem rośnie. Skautom, którzy jeździli oglądać Prejuce Nakoulmę, spodobał się również chłopak, który zaczynał karierę w Pogoni Zabrze. Wiemy, że najmocniej pozyskanie Skorupskiego rozważają kluby Bundesligi - S.C. Freiburg i TSG 1899 Hoffenheim. - Na razie nie chcemy rozmawiać ani o cenie za Łukasza, ani o ofertach - wyjaśnia dyrektor wykonawczy Górnika Krzysztof Maj. - Zresztą konkretów nie ma. Cieszymy się natomiast z tego, że wokół niego zrobił się taki pozytywny szum - dodaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]