Fakt: Zahorski w Duisburgu?

Coraz więcej Polaków chcą w niemieckich klubach. Po Jakubie Świerczoku kolejny z napastników może zagrać za zachodnią granicą. Chodzi o piłkarza Górnika Zabrze Tomasza Zahorskiego. Pozyskaniem byłego reprezentanta Polski zainteresowany jest klub 2.Bundesligi MSV Duisburg - pisze dziennik "Fakt".
"Zahor" jeszcze przez pół roku ma ważny kontrakt z zabrzańskim klubem, ale wszystko wskazuje na to, że po prawie pięciu latach opuści Górnika. 
Nie pojechał z zespołem na obóz do Turcji, a intensywnie rozgląda się za nowym pracodawcą i jest do wzięcia... za darmo. Tak umowę nieoficjalnie zawarł z klubem, który zalega mu sporą sumę pieniędzy. Jeszcze niedawno mówiło się, że wzmocni któryś z ekstraklasowych klubów, Koronę Kielce czy Cracovię.
- Rozmowy z Cracovią były prowadzone od grudnia, ale teraz wszystko utknęło w martwym punkcie. Co do Korony to rozmawiałem z trenerem Ojrzyńskim, ale nic ponadto. Nie ma tematu gry w Kielcach. Co do mojej przyszłości, to wszystko powinno się wyjaśnić na dniach. Z trenerem Nawałką umówiłem się w ten sposób, że jeżeli nigdzie nie podpiszę kontraktu, to 31 stycznia dołączę do trenującego w Turcji Górnika - tłumaczy Tomasz Zahorski.
W ostatnich dniach sprawa przejścia byłego reprezentanta Polski do innego klubu nabiera tempa. Niemiecki "Bild" poinformował, że pozyskaniem piłkarza zainteresowany jest drugoligowy MSV Duisburg. To obecnie dwunasty zespół 2.Bundesligi, który po pierwszej części sezonu ma na swoim koncie 20 punktów. Transfer Zahorskiego byłby ostatnim dokonanym przez klub. Na Zachodzie zimowe okienko transferowe zamyka się przecież we wtorek o północy.
- Temat jest, ale na razie nie chciałbym nic mówić - ucina póki co wszystkie spekulacje "Zahor". Jeśli trafi do Duisburga, to już w piątek będzie miał okazję do ligowego debiutu. 3 lutego 2.Bundesliga rozpoczyna bowiem rundę rewanżową. Rywalem "Zebr" będzie FSV Frankfurt.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]