"Prezes" doleci w środę

Najpóźniej w czwartek trener Adam Nawałka będzie miał do dyspozycji pełną kadrę.
Prejuce Nakoulma w tym roku nie spędził jeszcze nawet jednego dnia z zespołem Górnika. W grudniu, kilka dni po zakończeniu rundy jesiennej, wyleciał na urlop do Burkina Faso, a potem dostał powołanie do reprezentacji kraju na Puchar Narodów Afryki. 

Rosjanie są w Turcji
Wczoraj jego drużyna zakończyła występy w fazie grupowej największej piłkarskiej imprezy tego roku na Czarnym Lądzie, a w środę "Prezes" powinien być w Polsce. - Plan jest taki, by Nakoulma wylądował w Warszawie, gdzie już teraz załatwiamy dla niego wizę pobytową w Turcji, i od razu leci na zgrupowanie. Jeszcze w środę powinien być z zespołem - mówi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika. - W meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej pokazał dobrą dyspozycję. To dobrze wróży przed rozpoczęciem rundy wiosennej - dodaje dyrektor Górnika.
Tego samego dnia powinien dolecieć do Turcji Tomasz Zahorski. Jeżeli do dziś piłkarz nie zwiąże się z innym klubem, wówczas jutro dołączy do zespołu zabrzańskiego. Co nie znaczy, że "Zahor" zostanie w Zabrzu na rundę wiosenną. Z naszych informacji wynika, że rosyjski klub, który najbardziej jest zainteresowany sprowadzeniem napastnika Górnika, przebywa obecnie w... Turcji, a "okienko" transferowe za naszą wschodnią granica nie zamyka się dziś o północy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by Zahorski w Turcji był oglądany przez klub, który chce go sprowadzić. W każdym razie w wypadku tego piłkarza każdy ze scenariuszy jest jeszcze możliwy.

Chcieli Stevanovica
Jeżeli ta dwójka dotrze do Turcji, wówczas trener Adam Nawałka będzie miał już do dyspozycji pełną kadrę. Pełną, bo niewiele wskazuje na to, że jeszcze ktokolwiek pojawi się w Górniku tej zimy. - Czekamy na opinię trenera Nawałki na temat testowanych w Turcji trzech piłkarzy. W pierwszym sparingu nie rozczarowali, ale też nie rzucili nikogo na kolana - mówi Krzysztof Maj.
Dziś w Zabrzu priorytet to przede wszystkim znalezienie pieniędzy na uregulowanie zaległości finansowych wobec obecnej kadry. Właściciel klubu na transfery daje "szlaban", a ciekawostką jest, że Górnik prowadził bardzo zaawansowane rozmowy z Daliborem Sevanovicem, który ostatecznie trafił do lidera ekstraklasy, Śląska Wrocław.

Lechia proponowała wypożyczenie
Jeżeli nie odejdzie w ciągu kilku najbliższych dni Zahorski, wówczas jedynym piłkarzem, który może jeszcze wyjechać z Zabrza - a raczej z hotelu, w którym jest obecnie Górnik - jest Adam Marciniak. Do Turcji leci bowiem Cracovia i jeżeli "Pasy" podniosą sumę, za którą chcą wykupić Marciniaka kilkakrotnie - na razie zaproponowali 50 tysięcy - wtedy ten defensywny pomocnik przeniesie się do hotelu, w którym mieszka Cracovia.
Odejście Aleksandra Kwieka praktycznie jest nieaktualne. Ostatnia propozycja Lechii, która chciała pomocnika Górnika, to wypożyczenie go na runde wiosenną z możliwością transferu definitywnego. Zabrzan taki układ nie interesuje.
W Turcji Górnik najbliższy sparing zagra w środę. Rywalem zabrzan będzie FC Milsami (5. miejsce w lidze Mołdawii). Kolejne mecze: 3 lutego ze Sturmem Graz (6. miejsce w Austrii), 4 lutego z FC Costuleni (12. miejsce w Mołdawii) i CSU Vointa Sibiu (14. miejsce w Rumunii).

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online