Nakoulma wrócił

Zabrzanie zagrają dziś ze Sturmem Graz. Być może już bez Adama Marciniaka, który ma się przenieść na zgrupowanie "Pasów".
Z przygodami wracał wczoraj z Paryża do Warszawy Prejuce Nakoulma, napastnik Górnika, który zagrał w dwóch meczach Burkina Faso podczas finałowego turnieju o Puchar Narodów Afryki. Otóż jedna z osób będących na pokładzie samolotu zaczęła awanturę i 1,5 godziny trwało przywracanie porządku. Ostatecznie samolot jednak ze stolicy Francji wyleciał. Nakoulma noc spędził w Warszawie, gdzie załatwiał wizę na lot do Turcji. Do drużyny Górnika ma dołączyć dziś.

Dogadani z Cracovią
Nie jest wykluczone, że nie spotka się już z Adamem Marciniakiem. Wczoraj Górnik praktycznie doszedł do porozumienia z Cracovią w sprawie przejścia piłkarza do "Pasów" jeszcze tej zimy. Marciniak, którego kontrakt z Górnikiem dobiegał końca w czerwcu, kilkanaście dni temu podpisał umowę z Cracovia. Od tego czasu trwało ustalanie ceny, którą klub z Krakowa zapłaci zabrzanom za wcześniejsze puszczenie piłkarza. Pierwsza propozycja Cracovii wynosiła 50 tysięcy złotych i Górnik powiedział "nie".
Stanęło na tym, że zabrzanie mają dostać za swojego defensywnego pomocnika w okolicach 200 tysięcy złotych. Marciniak jeszcze w Turcji ma zmienić miejsce pobytu, przenosząc się do hotelu, w którym zakwaterowana jest Cracovia. To prawdopodobnie ostatni piłkarz, który tej zimy opuści klub z Roosevelta. Mało realna jest przeprowadzka do Gdańska Aleksandra Kwieka. Pomocnik Górnika ma w kontrakcie wpisaną kwotę odstępnego, wynoszącą 150 tysięcy euro. Propozycja Lechii? 250 tysięcy, ale złotych. Nie trzeba dobrze znać kursu złotówki, by dość do wniosku, że różnica jest spora, a Górnik nie chce za niewielką sumę wzmacniać konkurencji w walce o pozostanie w lidze.

Już bez Bułgara
Zabrzanie od wczoraj są w innym miejscu zakwaterowania. Śniadanie zjedli w Antalyi, a po nim przenieśli się do Side, gdzie zjedli już obiad i mieli popołudniowy trening. Zespół opuścił Walentin Weselinow, 19-letni Bugłar, który zagrał w dwóch sparingach Górnika. Zostali z testowanych graczy dwaj środkowi pomocnicy, Roman Romanczuk z Ukrainy i Mihai Turcan z Mołdawii. Decyzja w ich sprawie zostanie podjęta po dwóch najbliższych sparingach, choć po ostatnich ruchach kadrowych priorytetem Górnika wydają się defensywny pomocnik i napastnik. Dziś zabrzanie zagrają ze Sturmem Graz i na boisko powinna wybiec jedenastka mocno zbliżona do tej, która zacznie ligowy mecz z Legią. Poza Adamem Danchem, który ma nieco inny cykl treningowy, wszyscy piłkarze są do dyspozycji trenera Nawałki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]