Został jeden

Już tylko jeden z trójki testowanych piłkarzy jest z zabrzanami na zgrupowaniu w Turcji.
W piątek Górnik zremisował ze Sturmem Graz, a dzień później z Nasaf Karshi 0:1. O ile przeciwko Austriakom zagrał skład "ligowy", to dzień później na boisko wyszli piłkarze, którzy w zdecydowanej większości nie mają większych szans na grę w wyjściowej jedenastce przeciwko Legii. Jak relacjonują na klubowej stronie internetowej trenerzy zabrzan, dobre okazje do strzelenia gola mieli między innymi Marcin Wodecki i Michał Zieliński. Ten ostatni w drugiej połowie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala. Faktem jednak jest, że zabrzanie w Turcji od wielu minut nie potrafią strzelić gola. Ze Sturmem zremisowali 0:0, a we wcześniejszym meczu - wygranym 1:0, Marcin Wodecki trafił do siatki już w czwartej minucie. Inna rzecz, że Górnik bramek też nie traci. Piłkarze z Uzbekistanu pokonali Mateusza Sławika w ostatnich minutach z rzutu karnego po faulu Błażeja Telichowskiego. Ty samym podopieczni Adama Nawałki w trzech kolejnych meczach nie stracili bramki z akcji.
Z ekipą jest już oczywiście Prejuce Nakoulma, ale skoro doleciał w piątek, to nie było sensu następnego dnia wystawiać go do gry. W środowym meczu "Prezes" najprawdopodobniej już zagra. Ostatnie sparingi będą jedyną okazją, by przynajmniej raz - czyli z Nakoulmą - przetestować ustawienia "na Legię". Wcześniej było to niemożliwe. Odnotujmy, że z Nasaf Górnik grał także rok temu. Przegrał wtedy 1:3, a gola strzelił wypożyczony dziś do Trnavy Michal Gasparik. Sobotni mecz był ostatnim, w którym zagrał Roman Romanczuk. Testowany Ukrainiec decyzją trenerów opuścił już zgrupowanie. Kilka dni zostanie jeszcze z Górnikiem Mołdawianin, 22-letni Mihai Turcan i być może zagra z Szachtiorem Karaganda (środa) i Sewastopolem (czwartek). W niedzielę Górnik trenował tylko po południu. Wcześniej był spacer, zakupy i zwiedzanie antycznej części Side.

[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]