Górnik wykupi i od razu sprzeda

Górnik Zabrze chce zapłacić milion złotych za transfer Prejuce Nakoulmy i błyskawicznie go sprzedać też za milion. Ale euro!
Działacze zdecydowali, iż skorzystają z prawa pierwokupu napastnika Bogdanki Łęczna. - Klamka zapadła - zdradza Artur Jankowski, prezes Górnika. - Do końca kwietnia przelejemy kasę na konto Bogdanki. Mamy już pomysł na pozyskanie środków. 
Nieoficjalnie wiemy, że kasę na transfer ma wyłożyć jeden ze sponsorów. W kwietniu przeleje on transzę na konto Górnika, a część tych pieniędzy pójdzie na zakup Nakoulmy.
- A jeśli ten plan nie wypali, wydobędziemy pieniądze spod ziemi. Ten ruch będzie przecież dobrą, krótkoterminową inwestycją. Wyłożone pieniądze odzyskamy z nawiązką po dwóch, góra trzech miesiącach - mówią w Zabrzu.
Takie stanowisko klubu bierze się stąd, iż po występach w Pucharze Narodów Afryki szanse na sprzedaż Prejuce wzrosły. Przy Roosevelta chwalą się, że menedżer gracza Daniel Weber może się pochwalić osiągnięciami.
- Z tym chwaleniem się, to jeszcze trochę poczekajmy - mówi Weber. - Ale nie ulega wątpliwości, że każdy piłkarz grający na mistrzostwach staje się bardziej rozpoznawalny. W przypadku Prejuce'a obyło jasne, w jakim celu pojawił się w Górniku. Jego transfer może klubowi pomóc, więc działamy. Mogę zdradzić, że w rachubę nie wchodzą przenosiny do takich drużyn, jak Union Berlin czy AEK Ateny. Tych klubów nie stać na Nakoulmę - ocenia Weber i słusznie, bo Górnik chciałby zarobić minimum milion euro.
Tymczasem sztab szkoleniowy Górnika robi wszystko, by postawić Nakoulmę na nogi. Po powrocie z Afryki, choć nie narzeka na formę fizyczną, jest jednak nieco rozbity psychiczni. Nie jest tajemnicą, że Prejuce nie czuł się najlepiej na zgrupowaniu reprezentacji Burkina Faso. Okoliczności, w jakich został powołany, interwencja prezydenta kraju, nie przysporzyły mu sympatii kolegów. Momentami było tak źle, że zawodnik miał ochotę zrezygnować z występów w kadrze.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]