Czas na Nakoulmę

Być może już dziś pierwszy mecz w tym roku w barwach Górnika rozegra Prejuce Nakoulma, który od piątkowego wieczoru jest na zgrupowaniu drużyny w Turcji.
Nakoulma, będący w treningu i grze od ponad miesiąca - zagrał w tym czasie cztery mecze w reprezentacji Burkina Faso - od pojawienia się na obozie tylko trenował i to niezbyt intensywnie. Górnik gra dziś z Szachtiorem Karaganda, a jutro z PFK Sewastopol. Pytanie, jak trener Adam Nawałka podzieli liczną kadrę. Można w każdym razie założyć, że przynajmniej raz tej zimy trener zabrzan będzie chciał zagrać składem, który zainauguruje ligę meczem z Legią Warszawa. A trudno wyobrazić sobie jedenastkę na Legię bez Nakoulmy.
Grę tego piłkarza zapowiada zresztą drugi trener Górnika, Bogdan Zając. - Prejuce i Adam Danch na pewno w Turcji jeszcze zagrają, choć nie będą to występy po 90 minut. Ważne, że obaj piłkarze nie mają problemów zdrowotnych - powiedział.
Danch z Legią nie zagra na pewno, co nie znaczy, że wiosną nie pojawi się na boisku. Jeżeli wyniki badań będą podobne, jak obecnie - Danch chorował na wirusowe zapalenie wątroby - to w drugiej części rundy wiosennej powinien być do dyspozycji trenera.
Na razie w roli kapitana wystąpi na sobotniej prezentacji drużyny w hali "Pogoni". O tym, że inauguracja ligi zbliża się dużymi krokami świadczy też fakt, że od dziś kibice mają możliwość wyrabiania i doładowywania kart identyfikacyjnych na wszystkie mecze zabrzan rozgrywane przy Roosevelta. W dwóch wypadkach ceny są nieco wyższe. To najatrakcyjniejsze mecze rundy, z Legią i Wisłą Kraków. W sumie zabrzanie zagrają w roli gospodarza siedem razy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]