Jankowski: Jesteśmy bardzo mocną marką

Artur Jankowski w rozmowie z naszym portalem przyznał, że zabrzanie nie boją się konkurencji ze strony rosnącego w siłę Piasta. Mało tego, prezes Górnika życzy jak najlepiej wszystkim śląskim klubom...
Artur Jankowski, który funkcję prezesa Górnika pełni już od czterech miesięcy, przyznaje, że lubi zdrową rywalizację i chce, aby wszystkim śląskim klubom powodziło się jak najlepiej. - Życzę Ruchowi zdobycia mistrzostwa Polski, Podbeskidziu utrzymania się z jak największą ilością punktów, a Piastowi awansu do Ekstraklasy.
Życzenia prezesa Górnika nie są jednak bezinteresowne. Artur Jankowski uważa, że mocne i bogate kluby to bogaty Śląsk... - Ja nie patrzę w kategorii mikro, ale makro. Najlepiej dla Śląska będzie wtedy, gdy w naszym regionie będzie jak najwięcej silnych klubów. Wysoki poziom pojawi się wraz z nowymi boiskami, stadionami, sponsorami. Zakwitnie współpraca pomiędzy klubami, wymiana trenerów, zawodników, pojawi się więcej uzdolnionej młodzieży... - rozmarza się prezes.
- Jeśli mamy za miedzą dobry klub - to świetnie. Jeśli przyciągnie do siebie mocnego sponsora - jeszcze lepiej! Mam nawet nadzieję, że Piast pozyska bogatego sponsora - będzie to bowiem sygnał dla innych inwestorów, że warto wchodzić w śląską piłkę nożną. To wszystko spowoduje, że podniesie się w konkurencja i poziom futbolu w naszym regionie. A im wyżej postawiona poprzeczka - tym lepiej my się rozwijamy - tłumaczy Jankowski.
Prezes Górnika wyjaśnia, że "Trójkolorowi" nie boją się konkurencji na Śląsku, z prostego powodu. - Jesteśmy bardzo mocną marką, na pewno mocniejszą niż np. Piast. Jeśli tam pojawią się sponsorzy to u nas również. Jeśli w Gliwicach potrafią zapełnić 10-tysięczny stadion... to czemu my mamy nie zapełnić 32-tysięcznego - pyta retorycznie Jankowski.
Sternik Górnika więc apeluje. - Jeszcze raz powtarzam, nie będzie nam łatwiej, jeśli będziemy jedynym silnym klubem w regionie. Słabe kluby wpływają na słabość regionu, widzimy odbicie tej sytuacji np. przy przyznawaniu licencji. Lepiej jest więc współpracować, bo jak to się mówi: "w kupie raźniej".

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]