Przerwy nie służą Górnikowi?

Odwołany z powodu żałoby narodowej mecz Górnika Zabrze z Lechem Poznań wybił zabrzan z ligowego rytmu.
Tydzień temu zabrzanie byli rozpędzeni po wygranej z Legią (2:0) oraz remisie w Bełchatowie (1:1) i marzyli o zdobyciu 3 punktów na stadionie przy Bułgarskiej. W meczu z Lechią Gdańsk może być o nie trudno. Dłuższe przerwy w jesiennej rundzie nie służyły Górnikowi. Po pierwszej dwutygodniowej pauzie w rozgrywkach zabrzanie przegrali 1:2 właśnie z Lechią. Porażka bolała, tym bardziej że w poprzedniej kolejce Ślązacy ograli 2:1 Lecha. Drugi powrót zakończył się podziałem punktów (1:1) z Polonią Warszawa. Nie byłoby jednak tego remisu, gdyby sędzia zauważył, że strzelec gola Prejuce Nakoulma pomógł sobie w decydującej akcji ręką. Dopiero trzecia przerwa podziałała na zespół korzystnie. 20 listopada zabrzanie pokonali na wyjeździe Wisłę.
Trener Adam Nawałka nie przejmuje się jednak niezbyt korzystnymi statystykami. - Po odwołanym meczu z Lechem zorganizowaliśmy grę kontrolną, by podtrzymać rytm meczowy - mówi szkoleniowiec Górnika. - Staraliśmy się nie zaniedbać żadnego szczegółu, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dla nas najbliższe spotkanie. Nieoczekiwaną przerwę wykorzystaliśmy na ciężką pracę - dodaje Nawałka.
Górnik sparingowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec zremisował (3:3), a bramki strzelali: Michał Zieliński, Prejuce Nakoulma i Aleksander Kwiek. Szkoleniowiec wypróbował na środku obrony Błażeja Telichowskiego. Od pierwszej minuty grali także Michał Jonczyk, Marcin Wodecki i Michał Zieliński. W wyjściowym składzie, w porównaniu do ostatniego meczu z GKS Bełchatów (1:1), zajdzie jednak najwyżej jedna zmiana.
Przerwa na pewno pomogła Adamowi Danchowi. Obrońca Górnika, który dopiero pod koniec stycznia wznowił treningi po leczeniu wirusowego zapalenia wątroby, już nadrobił wszystkie zaległości. Brakuje mu jedynie meczowego rytmu. Na razie zagrał w dwóch meczach kontrolnych. Z Lechią usiądzie na ławce.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]