Komunikat Zarządu Górnika Zabrze SSA

Zarząd Górnika Zabrze SSA stanowczo potępia zachowanie swoich piłkarzy, które miało miejsce w miniony weekend. W związku z zaistniałą sytuacją do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy ukarani zostają zawodnicy. 

Łukasz Skorupski - nie będzie brany pod uwagę na mecz z ŁKS Łódź. Trenuje z drugą drużyną Górnika do odwołania. Ponadto został ukarany wysoką karą finansową. Jednocześnie zawodnik zostaje zobowiązany do przekazania tejże kary - po połowie - na rzecz drużyn młodzieżowych Górnika i współpracujący z klubem Dom Dziecka w Zabrzu z konkretnym przeznaczeniem na wyjazd letni jego wychowanków.

Aleksander Kwiek - nie będzie brany pod uwagę na mecz z ŁKS Łódź. Trenuje z pierwszą drużyną. Ponadto został ukarany wysoką karą finansową. Jednocześnie zawodnik zostaje zobowiązany do przekazania tejże kary - po połowie - na rzecz drużyn młodzieżowych Górnika i współpracujący z klubem Dom Dziecka w Zabrzu z konkretnym przeznaczeniem na wyjazd letni jego wychowanków.

Michał Skorupski - odsunięty od kadry pierwszego zespołu.

- Z informacji, jakie zostały nam przekazane wynika jednoznacznie, że Aleksander Kwiek nie brał udziału w zajściu w takiej formie, w jakiej opisały to media. Po przesłuchaniu świadków został oczyszczony z zarzutów. Ale dla władz klubu sama zaistniała sytuacja i to, że zawodnicy znaleźli się w tym miejscu, jest naganna. W związku z powyższym kary dla zawodników muszą być dotkliwe - wyjaśnia Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika Zabrze.

Zarząd Górnika przeprasza wszystkich kibiców i osoby związane z zabrzańskim klubem za zaistniałą sytuację i ma nadzieję, że w przyszłości nie dojdzie już do podobnych, godnych potępienia zdarzeń.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]