Bonin wraca na Roosevelta

Grzegorz Bonin i Robert Szczot kiedyś byli symbolem siły i bogactwa drużyny z Zabrza. Dzisiaj są w ŁKS. Przeciwko byłemu klubowi zagra tylko ten pierwszy, bo Szczot jest kontuzjowany.
Robert Szczot może się chyba cieszyć z tego, że kontuzja wykluczyła go z występu przy Roosevelta. Kibice Górnika nigdy za nim nie przepadali. Bardzo szybko zaczęli mówić, że to jeden z najbardziej przepłaconych graczy. Zabrzanie pozyskali go za 1,8 mln zł i dali pensję 44 tys. zł.

Kozioł ofiarny

Lewy pomocnik źle wspomina pobyt w Zabrzu. - Myślę, że stałem się kozłem ofiarnym - mówił Szczot. - Robiłem wszystko, co mogłem, ale zewsząd słyszałem narzekania i w końcu spasowałem. Rozwiązałem kontrakt z Górnikiem, kiedy odsunięto mnie do rezerw, gdzie musieliśmy trenować o ósmej rano. Grywałem też w jakichś turniejach kibiców. Czy tak się traktuje profesjonalnego piłkarza? - pytał niedawno. Nam Szczot nie powtórzył już tych słów, być może dlatego, by nie podgrzewać atmosfery przed meczem z byłym zespołem.
Inaczej sprawa ma się z Grzegorzem Boninem, któremu pół roku przed odejściem z Zabrza (w grudniu 2010 roku) oferowano kilkuletni kontrakt o wartości 5 mln zł. W Górniku mówiono wtedy, że prawy pomocnik jest motorem napędowym ofensywy. Pół roku później piłkarz przeniósł się jednak do Polonii Warszawa. Tam szybko jednak podpadł prezesowi Józefowi Wojciechowskiemu i postanowił zmienić klimat. Miał nawet wrócić do Zabrza, ale ostatecznie związał się z ŁKS.
- Kiedy już byłem dogadany w Łodzi, to rozmawiałem z Górnikiem - wspomina Bonin. - Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Do śląskiego klubu mam jednak sentyment. Nie zawsze wszystko w Zabrzu układało się jakbyśmy sobie tego życzyli, bo przecież spadliśmy z ekstraklasy, a mieliśmy walczyć o puchary. Ale mimo to uważam, że to był fajny okres w mojej karierze. Poza tym, kiedy odchodziłem do Polonii, nie zostawiłem za sobą spalonych mostów. Rozstaliśmy się w zgodzie - dodaje pomocnik ŁKS.

Wybrał ŁKS świadomie

Dziś można powiedzieć, że Bonin trafił z deszczu pod rynnę. Łódzki klub ma bowiem nie mniejsze problemy niż Górnik. - Decyzję podjąłem jednak świadomie. Wiedziałem, gdzie idę grać. Na pewno w ŁKS nie ma komfortu, a to o czym mówi się w szatni, czyli o zaległościach wobec zawodników, w jakiś sposób przekłada się na wyniki. Jednak żaden z nas nie dopuszcza do siebie myśli, że zespół spadnie z ekstraklasy - podkreśla Bonin, który uważa, że beniaminek z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. - Z Cracovią i Lechią powinniśmy wygrać. To nie ulega wątpliwości. Krok do przodu został zrobiony. Każdy z nas ma świadomość, że w kolejnym meczu pójdzie nam jeszcze lepiej - dodaje zawodnik, który z Górnikiem zagra chyba od początku, bo Wojciech Łobodziński odczuwa skutki kontuzji, jakiej doznał w poprzednim spotkaniu.
W szatni Górnika też wiele mówi się o zaległościach. Piłkarze jednak niezmiennie utrzymują, że po przekroczeniu linii bocznej boiska zapominają o kłopotach z kasą. Na Bonina będą oczywiście uważać, ale przede wszystkim koncentrują się na tym, by nie powielić błędów z ostatniej kolejki, kiedy przespali I połowę i omal nie przegrali z Lechią (2:2).

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]