Górnik z debiutantem, ŁKS z pieniędzmi

Trener Górnika Adam Nawałka zdecydował, że Łukasza Skorupskiego (za rozróbę w katowickim lokalu został przesunięty do rezerw) zastąpi Norbert Witkowski. Bramkarz ostatni mecz w ekstraklasie rozegrał w 2010 roku w barwach Arki Gdynia.
W styczniu podpisał półroczny kontrakt z Górnikiem. Wcześniej golkiper sześć miesięcy spędził na bezrobociu. Stało się tak, bo grecki Iraklis Saloniki, którego był piłkarzem, ze względów finansowych został karnie zdegradowany do II ligi. - Jestem przygotowany do debiutu - twierdzi golkiper, który w ekstraklasie wystąpił w 101 spotkaniach (wszystkie w Arce)
W drugiej połowie spotkania na boisku być może pojawi się Adam Danch. Piłkarz cierpiący na wirusowe zapalenie wątroby wiosną jeszcze nie grał. Zawodnik może występować zarówno jako środkowy obrońca, jak i defensywny pomocnik.
Trenerzy ŁKS również muszą poradzić sobie z obsadzeniem niektórych pozycji, bo z powodu nadmiaru kartek i kontuzji do Zabrza nie pojedzie kilku zawodników. Drużynie na pewno nie pomoże Piotr Klepczarek (pauzuje za czerwoną kartkę). Ponieważ od dwóch tygodni kontuzjowany jest Marcin Adamski (kontrakt ma do czerwca, ale że i tak nie mógłby grać, wczoraj zdał sprzęt i pożegnał się z kolegami z drużyny), trenerzy zastanawiają się, kto powinien zagrać obok Michała Łabędzkiego. Szkoleniowcy mogą skorzystać z niespełna 20-letniego Adriana Jurkowskiego. Do obrony można także przesunąć Antoniego Łukasiewicza, ale wszystko wskazuje na to, że od pierwszych minut przed bramkarzem znajdzie się miejsce dla Seweryna Gancarczyka. - W sobotę zapadnie ostateczna decyzja - mówi trener Andrzej Pyrdoł.
Prawdopodobnie w podstawowej jedenastce wybiegnie Grzegorz Bonin, bo na uraz kolana narzeka Wojciech Łobodziński.
Według zapewnień prezesa ŁKS Andrzeja Voigta wczoraj na konta zawodników powinna wpłynąć kolejna transza zaległych pieniędzy. - Mam nadzieję, że to dodatkowo zmobilizuje naszych zawodników - zaznaczył Voigr.
Udało się ustalić, że kwota, która trafiła do graczy z al. Unii, wynosi ok. 100 tys. zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]