Adam Nawałka ma kłopot z napastnikami

Drużyna Adama Nawałki ma kłopot z napastnikami. Prejuce Nakoulma się zaciął, a Michałowi Zielińskiemu występu przeciw Koronie zabrania klauzula w umowie z kieleckim klubem.
Kiedy zimą zabrzanie finalizowali półroczne wypożyczenie Zielińskiego z Korony, zgodzili się, by piłkarz pauzował w meczu z wciąż aktualnym pracodawcą. Napastnik teoretycznie mógłby zagrać, tyle że wtedy Górnik musiałby za to zapłacić. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o 100 tys. złotych. Dla liczących każdy grosz Ślązaków to zbyt wiele, więc 28-latek obejrzy niedzielne spotkanie z trybun. Problem w tym, że nie bardzo jest kim go zastąpić.

Prejuce na szpicy?
- Przesunąłbym na szpicę Nakoulmę i lekko zmodyfikowałbym taktykę - sugeruje Władysław Żmuda, były trener 14-krotnego mistrza Polski.
Z Nakoulmą też jest jednak kłopot, bo w trzech ostatnich meczach nie zdobył bramki. Na jego liczniku są już 273 minuty bez gola. To dużo. W Zabrzu próbują jednak robić dobrą minę do złej gry. - Prejuce absorbuje defensorów rywala robiąc wolne pole innym graczom - mówią.
Żmuda twierdzi, że to jest pewien atut i warto z niego skorzystać. - Jeśli przeniesiemy Nakoulmę do przodu, to więcej miejsca będzie miał choćby Aleksander Kwiek, który potrafi uderzyć z dystansu. Poza tym zrobi się miejsce w bocznych sektorach. Wraca Mariusz Magiera, który jest najlepszym asystentem w zespole. Jak napastnicy są niewydolni, to trzeba szukać innych rozwiązań - analizuje Żmuda.
Wydaje się jednak, że trener Adam Nawałka zostawi Prejuce na skrzydle, bo tam jest bardziej pożyteczny. Zielińskiego na szpicy zastąpiłby wówczas Arkadiusz Milik, który w ekstraklasie jeszcze nie strzelił gola. - Ale to przyszłościowy chłopak - zauważa Żmuda.
Milik jest zdecydowanie bardziej przydatny od Zielińskiego w ataku pozycyjnym. Lepiej gra tyłem do bramki, potrafi rozegrać piłkę. - Trener wymyśli inną taktykę i damy radę bez Michała - mówi tymczasem Nakoulma. - Pewnie, że jego absencja to kłopot, ale mamy też innych piłkarzy, oni będą starali się go zastąpić. W środę nie udało się przywieźć punktów z Poznania, ale przed nami kolejna szansa. Jeśli chodzi o mnie, to nie czuję się ostatnio najlepiej, ale liczę na poprawę - podsumowuje najlepszy snajper Górnika.

Może być gorzej...
Wystarczyło, że Nakoulma przestał strzelać, by okazało się, iż Górnika ma wielki problem w ataku. A w następnym sezonie może być jeszcze gorzej, nawet jeśli Górnik zdecyduje się wykupić Zielińskiego z Korony wykładając 100 tys. euro. Prejuce na pewno nie uda się zatrzymać, bo jest zbyt wielu chętnych na jego usługi, a poza tym trzeba czymś załatać dziury w budżecie. Najlepiej wpływami z transferów. Tyle, że ten kij ma dwa końce. Zielińskim i Milikiem trudno będzie straszyć rywali. W odwodzie jest jeszcze młody Szymon Sobczak, ale to wciąż mało. Nie wiadomo, czy trenerzy nie będą zmuszeni ściągnąć z powrotem Izraelczyka Idana Shrikyego, który wcześniej przepadł z powodu marnych warunków fizycznych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]